Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard NetWatch

Czy Facebook zabije "esemesy"... Chiny zablokują u siebie mikroblogi... Onet też chce powalczyć z Grouponem... Chiński skandal w sieci - rezygnuje szef Alibaba.com... Sex.com w księdze rekordów Guinessa... iPad 2 już 2 marca...

SOCIAL MEDIA

Czy Facebook zabije SMS-y

Specjaliści zastanawiają się, gdzie dalej pójdzie serwis, który przekroczył już pół miliarda użytkowników. Facebook nie zatrzymuje się i zdaniem niektórych wyprzedził już e-mail jako marketingowa platforma. Kolejne na drodze mają być "esemesy".

Chiny zablokują u siebie mikroblogi

Państwo znane z cenzurowania internetu nie zamierza poprzestawać na blokowaniu niektórych fraz w wyszukiwarkach. Po wydarzeniach w krajach arabskich, Chiny chcą zablokować swoje serwisy mikroblogowe.

INTERNET

Onet też chce powalczyć z Grouponem

We wtorek oficjalnie start serwisu Citeam.pl ogłosiło Allegro. Okazuje się, że do starcia z Grouponem - amerykańskim gigantem zakupów grupowych, szykuje się również Onet. Zumideale mają być rozszerzeniem istniejącego już lokalizatora internetowego Zumi.pl.

Chiński skandal w sieci - rezygnuje szef Alibaba.com

Po skargach klientów serwis wszczął wewnętrzne śledztwo. Okazało się, że w ostatnich dwóch latach w Alibaba.com zarejestrowało się ponad 2,3 tys. fałszywych dostawców. I to z sygnaturką "Superdostawcy" ("Gold Suppliers"). Oferowali tanią elektronikę zagranicznym firmom, ale towaru nie wysyłali. Pomagali im pracownicy serwisu.

DOMENY I HOSTING

Sex.com w księdze rekordów Guinessa

Prowadzona przez firmę Sedo sprzedaż domeny Sex.com za 13 mln dolarów została nie tylko oficjalnie potwierdzona; transakcja znalazła się właśnie w Księdze Rekordów Guinnessa pod hasłem "najdroższa domena internetowa".

NOWE TECHNOLOGIE

iPad 2 już 2 marca?

Serwis "All Things Digital" dotarł do informacji, że premiera iPada 2 może mieć miejsce już 2 marca. Apple planuje na ten dzień duże spotkanie, którego szczegóły są na razie wielką tajemnicą.