Standard NetWatch

Czy Facebook zabije "esemesy"... Chiny zablokują u siebie mikroblogi... Onet też chce powalczyć z Grouponem... Chiński skandal w sieci - rezygnuje szef Alibaba.com... Sex.com w księdze rekordów Guinessa... iPad 2 już 2 marca...

SOCIAL MEDIA

Czy Facebook zabije SMS-y

Specjaliści zastanawiają się, gdzie dalej pójdzie serwis, który przekroczył już pół miliarda użytkowników. Facebook nie zatrzymuje się i zdaniem niektórych wyprzedził już e-mail jako marketingowa platforma. Kolejne na drodze mają być "esemesy".

Chiny zablokują u siebie mikroblogi

Państwo znane z cenzurowania internetu nie zamierza poprzestawać na blokowaniu niektórych fraz w wyszukiwarkach. Po wydarzeniach w krajach arabskich, Chiny chcą zablokować swoje serwisy mikroblogowe.

INTERNET

Onet też chce powalczyć z Grouponem

We wtorek oficjalnie start serwisu Citeam.pl ogłosiło Allegro. Okazuje się, że do starcia z Grouponem - amerykańskim gigantem zakupów grupowych, szykuje się również Onet. Zumideale mają być rozszerzeniem istniejącego już lokalizatora internetowego Zumi.pl.

Chiński skandal w sieci - rezygnuje szef Alibaba.com

Po skargach klientów serwis wszczął wewnętrzne śledztwo. Okazało się, że w ostatnich dwóch latach w Alibaba.com zarejestrowało się ponad 2,3 tys. fałszywych dostawców. I to z sygnaturką "Superdostawcy" ("Gold Suppliers"). Oferowali tanią elektronikę zagranicznym firmom, ale towaru nie wysyłali. Pomagali im pracownicy serwisu.

DOMENY I HOSTING

Sex.com w księdze rekordów Guinessa

Prowadzona przez firmę Sedo sprzedaż domeny Sex.com za 13 mln dolarów została nie tylko oficjalnie potwierdzona; transakcja znalazła się właśnie w Księdze Rekordów Guinnessa pod hasłem "najdroższa domena internetowa".

NOWE TECHNOLOGIE

iPad 2 już 2 marca?

Serwis "All Things Digital" dotarł do informacji, że premiera iPada 2 może mieć miejsce już 2 marca. Apple planuje na ten dzień duże spotkanie, którego szczegóły są na razie wielką tajemnicą.