Standard NetWatch

Nowe strony (pages) na Faceboku wyglądają świetnie... Ruch na Quorze wzrósł trzykrotnie, ale wciąż jest niewielki... "To paranoik, dręczył mi kota" - książka o Assange'u... Kongresmen rezygnuje ze stanowiska po nieudanej internetowej randce... Watykan zakazuje spowiedzi przez iPhone'a... Nokia razem z Microsoftem - oficjalnie...

SOCIAL MEDIA

Nowe strony (pages) na Faceboku wyglądają świetnie

Facebook kontynuuje przemiany serwisu, które rozpoczął nie tak dawno od dość sporych zmian jeśli chodzi o wygląd profilu użytkownika. Teraz strony zyskały podgląd ostatnio dodanych zdjęć, które wylądowały na samej górze naszej strony. Zakładki z aplikacjami zostały natomiast przeniesione na lewy bok strony.

Ruch na Quorze wzrósł trzykrotnie, ale wciąż jest niewielki

Serwis nazywany "kolejną dużą rzeczą" w świecie social media zyskał w ostatnich dwóch miesiącach więcej niż 300 proc. aktywnych użytkowników. Witryna 2.0 z pytaniami i odpowiedziami wciąż rozwija się jednak wolniej niż przypuszczano.

INTERNET

"To paranoik, dręczył mi kota" - książka o Assange'u

Współtwórca WikiLeaks Daniel Domscheit-Berg w swojej najnowszej książce porównał działanie tego portalu do sekty scjentologów. Samego australijskiego założyciela WikiLeaks, Juliana Assange'a, nazwał paranoikiem i megalomanem.

Kongresmen rezygnuje ze stanowiska po nieudanej internetowej randce

Kariera Christophera Lee legła w gruzach po tym, jak serwis Gawker opublikował wiadomości wraz ze zdjęciem, które polityk wysłał do nieznajomej kobiety w internecie. Żonaty Lee odpowiedział na ogłoszenie 34-letniej internautki, która poszukiwała w popularnym serwisie ogłoszeniowym mężczyzny "finansowo i emocjonalnie stabilnego".

NOWE TECHNOLOGIE

Watykan zakazuje spowiedzi przez iPhone'a

Początkowo pozytywna opinia Kościoła dotycząca aplikacji Confession zmieniła się dziś w zakaz jej używania. Rzecznik Stolicy Apostolskiej Federico Lombardi zaznacza, że "wiernym, niezależnie od okoliczności, nie wolno się spowiadać przez iPhone'a". Wspomina także, iż "trzeba zrozumieć, że spowiedź polega na realnym kontakcie między wyznającym swoje grzechy a spowiednikiem".

FIRMY IT

Nokia razem z Microsoftem - oficjalnie

Koncerny Nokia i Microsoft ogłosiły w Londynie plany dotyczące wspólnej strategii rozwoju urządzeń Nokia Windows Phone. Nokia zaadoptuje Windows Phone 7 jako główny strategiczny system operacyjny, w ramach którego prezentowane będą topowe rozwiązania sprzętowe, jak np. zaawansowane moduły fotograficzne.