Standard NetWatch

Twitter rozmawia z Google i Facebookiem o ewentualnym przejęciu... Wyślij PIT-11 e-mailem do pracownika... Sex shopy rosną w internecie... Neustar pomoże w prowadzeniu rejestru .GAY... Spowiedź przez iPhone'a z nową aplikacją dla katolików... Jedna ładowarka, by rządzić wszystkimi...

SOCIAL MEDIA

Twitter rozmawia z Google i Facebookiem o ewentualnym przejęciu

W rozmowach na niskim szczeblu Facebook, Google i inne firmy dowiedziały się, że cena serwisu Twitter waha się od 8 do 10 mld dolarów. Na razie to tylko rozmowy konkurencji, a Twitter zapowiada, że już niedługo będzie wart nawet 100 mld dol.

INTERNET

Wyślij PIT-11 e-mailem do pracownika

Pracodawcy mogą przesyłać swoim pracownikom deklarację PIT-11 przez internet. Zamiast drukować papierową wersję PIT-11, można wysłać wersję elektroniczną drogą mailową. Warunkiem jest użycie bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Sex shopy rosną w internecie

Co dwudziesty polski internauta kupujący w sieci korzysta z oferty e-sex shopów. Z danych Nokaut.pl wynika, że średnia wartość transakcji w kategorii erotyka z ostatniego tygodnia to 99 zł. Eksperci szacują więc, że rynek może być obecnie wart 1,5 - 2 mln zł rocznie.

DOMENY I HOSTING

Neustar pomoże w prowadzeniu rejestru .GAY

Firma Neustar podpisała umowę na świadczenie usług w zakresie rejestru .GAY. Końcówkę wprowadzić chce spółka DotGay. Nie jest jednak jedyną, która ma takie ambicje.

NOWE TECHNOLOGIE

Spowiedź przez iPhone'a z nową aplikacją dla katolików

Katolicy nie muszą już wychodzić z domu by się wyspowiadać. W App Store dostępna jest aplikacja, dzięki której wizyta w konfesjonale nie będzie konieczna.

Jedna ładowarka, by rządzić wszystkimi...

Inicjatywa Unii Europejskiej doprowadziła do stworzenia uniwersalnej ładowarki do telefonów komórkowych. Najwięksi producenci komórek opracowali wspólne standardy techniczne i ładowarka ta jest już w zasadzie gotowa do wprowadzenia na rynek.