Standard NetWatch

Siódme urodziny Facebooka... Nasza Klasa robi aplikację desktopową pod Windows... Połączenie gigantów: AOL kupuje Huffington Post... Internauci przyznali Złote Bankiery 2010... Wielki wyścig Asusa z Acerem o polski rynek tabletów... tuBiedronka rośnie w siłę - już 70 tysięcy klientów... Zakaz linkowania - o co chodzi.

SOCIAL MEDIA

Siódme urodziny Facebooka

Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia, inni wciąż podchodzą do niego z nieufnością. Największy serwis społecznościowy na świecie świętuje swoje siódme urodziny.

Nasza Klasa robi aplikację desktopową pod Windows

W drugim kwartale 2011 ma mieć premierę pierwsza aplikacja desktopowa Naszej Klasy. Będzie to program działający na komputerach z systemem operacyjnym Windows. Na razie nie wiadomo za wiele o funkcjonalności programu oprócz jednego faktu czyli możliwości ukrycia aplikacji nk.pl w zasobniku systemowym (systray). Tyle jeśli chodzi o informacje oficjalne.

INTERNET

Połączenie gigantów: AOL kupuje Huffington Post

Jedna z najpopularniejszych platform informacyjnych w Stanach Zjednoczonych dołączy do zbiorów AOL.

Internauci przyznali Złote Bankiery 2010

mBank drugi rok z rzędu "Złotym Bankiem", Biometryka w bankowości elektronicznej wprowadzona przez Bank Pekao SA "Innowacją finansową roku" 2010. 4 lutego odbył się finał drugiej edycji plebiscytu "Złoty Bankier" organizowanego przez serwis Bankier.pl oraz PayU S.A., podmioty z Grupy Allegro.

NOWE TECHNOLOGIE

Wielki wyścig Asusa z Acerem o polski rynek tabletów

Producenci laptopów szykują się do walki o rynek tabletów. Asus, obecny lider sprzedaży notebooków w Polsce, w drugiej połowie roku zacznie sprzedaż czterech tabletów z serii Eee Pad: Slider, Transformer, MeMO i Slate o trzech przekątnych ekranu: 12,1, 10,1 oraz 7,1 cala.

tuBiedronka rośnie w siłę - już 70 tysięcy klientów

Kiedy sieć wirtualna tuBiedronka startowała na naszym rynku, wszyscy podchodzili do niej dość sceptycznie. W końcu, był to operator firmowany przez sieć tanich dyskontów spożywczych, nie mających nic wspólnego z telekomunikacją. Najwyraźniej jednak, tuBiedronka radzi sobie nie tak najgorzej.

PRAWO

Zakaz linkowania - o co chodzi

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało projekt zmian w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Jednak nie należy spodziewać się wprowadzenia zakazu zamieszczania linków.