Standard NetWatch

Google wspiera egipskich demonstrantów... Mobilny Internet w roli stacjonarnego... TVP chce rozprowadzać przez bezprzewodowy internet swoje seriale i programy... Po przegranej walce prawnej New York Times kupuje DealBook.com... Zakupy w sieci - chętnie, ale nie w Polsce...

E-COMMERCE

Zakupy w sieci - chętnie, ale nie w Polsce

Pod względem zakupów online jesteśmy w europejskiej czołówce - najmniej wydających państw. W sumie za produkty w sieci zapłaciliśmy 3,4 miliarda euro. To ponad piętnaście razy mniej niż lider rankingu - Wielka Brytania (52,1 miliarda euro).

INTERNET

Mobilny Internet w roli stacjonarnego

Mamy jedne z najwolniejszych łącz internetowych wśród krajów rozwiniętych, ale mobilny Internet w Polsce jest relatywnie szybki.

TVP chce rozprowadzać przez bezprzewodowy internet swoje seriale i programy

Publiczny nadawca zapowiada przyśpieszenie w walce o nowy rynek telewizyjny - w internecie i na urządzeniach mobilnych. Zarząd spółki szuka partnerów, z którymi będzie mógł wprowadzić swoje programy, seriale i filmy na smartfony i tablety podpięte do bezprzewodowego internetu.

Google wspiera egipskich demonstrantów

Internetowy potentat uruchomił w nocy z poniedziałku na wtorek specjalny serwis zastępujący nie działającego w kraju Twittera.

WEBHOSTING

Po przegranej walce prawnej New York Times kupuje DealBook.com

Należąca do Frank’a Schilling’a firma Name Administration wygrała w listopadzie ubr. walkę przed National Arbitration Forum o domenę DealBook.com. Stroną skarżącą w tej sprawie był medialny potentat New York Times Company. Przegrawszy przed sądem korporacja postanowiła nazwę kupić.