Standard NetWatch

Facebook Messages już w Polsce, na razie nie dla wszystkich... Facebook przed Amazon.com... YouTube podzieli się zyskiem z reklam z internetowymi gwiazdami amatorami... Rośnie bańka społecznościowa... Ogromne straty branży muzycznej na piractwie... Raport NASK za czwarty kwartał 2010... Money.pl najbardziej opiniotwórczym internetowym medium biznesowym...

SOCIAL MEDIA

Facebook przed Amazon.com

Facebook wyprzedził Amazon.com pod względem wartości rynkowej. Wśród amerykańskich firm internetowych więcej wart jest tylko Google.

Rośnie bańka społecznościowa

Inwestycyjne bańki spekulacyjne są codziennością rynku kapitałowego. Najnowsza dotyczy modnych ostatnio mediów społecznościowych.

INTERNET

Ogromne straty branży muzycznej na piractwie

Rynek fonograficzny stracił w ciągu dekady prawie 150 mln zł z powodu piractwa.

YouTube podzieli się zyskiem z reklam z internetowymi gwiazdami amatorami

Polskie gwiazdy YouTube’a będą zarabiać na reklamach emitowanych przy swoich filmikach. Jak dowiedział się "DGP", Google - właściciel tego serwisu wideo - właśnie uruchomił w Polsce program partnerski dla użytkowników portalu. Nikt na razie nie jest w stanie określić, ile otrzymają najpopularniejsi w sieci artyści.

Money.pl najbardziej opiniotwórczym internetowym medium biznesowym

W 2010 r. Money.pl był najczęściej cytowanym internetowym medium biznesowym - wynika z raportów Instytutu Monitorowania mediów. Dodatkowo, w rankingu za grudzień, serwis zajmuje drugie miejsce w zestawieniu cytowań wszystkich polskich portali internetowych.

Facebook Messages już w Polsce, na razie nie dla wszystkich

Usługa, z której od listopada mogą korzystać użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, powoli jest udostępniana w polskiej wersji serwisu. Jednak facebookowej poczty nie ma jeszcze na wszystkich profilach.

WEBHOSTING

Raport NASK za czwarty kwartał 2010

NASK opublikował szczegółowy raport o rynku domen w czwartym kwartale 2010 roku.