Standard NetWatch

10 miesięcy ograniczenia wolności za krytykę burmistrza na blogu... HTC nie zrobi telefonu dla Facebooka... Wydawcy prasy idą na wojnę z Apple... E-sklep zarobi, jeśli tanio wyśle towar... Co czwarty mieszkaniec miasta zna zakupy grupowe... Premium.pl - nowy gracz na domenowym rynku wtórnym...

SOCIAL MEDIA

10 miesięcy ograniczenia wolności za krytykę burmistrza na blogu

Łukasz Kasprowicz, dziennikarz "Faktów Mosińsko-Puszczykowskich", został za teksty na swoim blogu skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności i prace społeczne oraz roczny zakaz wykonywania zawodu.

HTC nie zrobi telefonu dla Facebooka

Facebook zaprzeczył, że planuje stworzyć wspólnie z tajwańskim producentem smartfonów HTC telefon obsługujący m.in. najpopularniejszy portal społecznościowy.

E-COMMERCE

E-sklep zarobi, jeśli tanio wyśle towar

Na rynku pojawia się coraz więcej integratorów usług kurierskich. To dobra wiadomość dla nowo otwartych sklepów internetowych bo spadają ceny przesyłek towaru.

Co czwarty mieszkaniec miasta zna zakupy grupowe

W listopadzie 2010 roku witryny oferujące specjalne deale odwiedziło już 3,2 miliona osób. Zdecydowanym liderem pozostaje Groupon.

INTERNET

Wydawcy prasy idą na wojnę z Apple

Producent iPada i iPhone'a zmienia reguły sprzedawania cyfrowej prasy w swoim sklepie AppStore. Wydawcy prasy są oburzeni i zbierają się na nadzwyczajną naradę w Londynie.

WEBHOSTING

Premium.pl - nowy gracz na domenowym rynku wtórnym

Giełda domen premium.pl jest następcą założonego w 2009 roku serwisu PPD.pl, który do tej pory przyciągnął ponad 5 tysięcy klientów utrzymujących ponad 42 tysiące domen.