Standard NetWatch

Internet pozwala zaoszczędzić miliardy... Najbardziej niebezpieczny jest Facebook... Nowy prezes zarządu w spółce Money.pl... Mały e-commerce łączy siły i tnie koszty... W 2010 r. rynek telefonii internetowej w Polsce wzrósł o 27 proc... Nasza-klasa na smartfonach z Windows Mobile... E-apteki zaczynają wygrywać cenami... Nie daj się oszukać w sieci...

INTERNET

Internet pozwala zaoszczędzić miliardy

Wciąż rzadko korzysta się z aukcji elektronicznych Urzędnicy wolą tradycyjne, papierowe procedury W dogrywkach firmy proponują dużo niższe ceny.

W 2010 r. rynek telefonii internetowej w Polsce wzrósł o 27 proc.

Wartość rynku telefonii internetowej w Polsce, tzw. VoIP, w 2010 r. wzrosła o 27 proc. i osiągnęła 658 mln zł - wynika z najnowszego raportu opracowanego przez firmę badawczą PMR.

SOCIAL MEDIA

Najbardziej niebezpieczny jest Facebook

82 procent internautów uznało Facebooka za najbardziej niebezpieczne miejsce w sieci, to zdaniem specjalistów Sophos największym pojedynczym incydentem był atak na Twittera we wrześniu 2010 roku.

Nasza-klasa na smartfonach z Windows Mobile

Od dzisiaj z aplikacji nk.pl będą mogli korzystać użytkownicy komórek z systemem Windows Mobile.

E-COMMERCE

Nie daj się oszukać w sieci

Choć liczba skarg na bezprawne kopiowanie ofert nieruchomości w sieci maleje, ciągle do tego dochodzi na portalach ogłoszeniowych. Przed kradzieżą ofert trudno się zabezpieczyć.

E-apteki zaczynają wygrywać cenami

Największe serwisy internetowe zaczęły walczyć o rynek e-leków. Jego wartość rośnie w tempie kilkunastu procent rocznie. Ale prawdziwy boom na e-apteki dopiero przed nami. W sieci leki kupuje co piąty Amerykanin i co dziesiąty mieszkaniec zachodniej Europy.

Mały e-commerce łączy siły i tnie koszty

W ciągu kilku dni do grupy zakupowej weszło ponad 200 sklepów.

Nowy prezes zarządu w spółce Money.pl

Aleksander Kusz, został prezesem zarządu spółki Money.pl. Zastąpił na tym stanowisku Arkadiusza Osiaka, który objął stanowisko przewodniczącego powołanej właśnie rady nadzorczej.