Standard NetWatch

24 miasta w zasięgu szybkiego mobilnego internetu Orange... Sklepy internetowe otwierają filie na Facebooku... Beta Interii dostępna już dla wszystkich... Google traci w Chinach... Nadzór farmaceutyczny mówi "nie" sprzedaży leków na aukcjach internetowych... Przychody Facebooka zbliżą się w 2012 r. do 6 mld dol... 750 tys. czeskich domen...

E-COMMERCE

Allegro, nadzór i medycyna

Nadzór farmaceutyczny mówi "nie" sprzedaży leków na aukcjach internetowych. Allegro odpowiada: to pomyłka.

Sklepy internetowe otwierają filie na Facebooku

Już ponad 500 polskich sklepów internetowych otworzyło swoje filie na Facebooku. Są wśród nich zarówno duże i znane marki, jak Vobis.pl czy Komputronik.pl, jak i dopiero te startujące w handlu internetowym.

INTERNET

Orange: 24 miasta w zasięgu szybkiego mobilnego internetu

W zasięgu nowoczesnej sieci mobilnego internetu Orange znajduje się już 11 proc. Polaków. Mogą korzystać z szybkości do 42 Mb/s. Do końca roku zasięg ma się zwiększyć do 60 proc.

Google traci w Chinach

Lokalny rywal coraz bardziej wypiera potężne Google z Państwa Środka.

Beta Interii dostępna już dla wszystkich

Po zamkniętych testach, nowa Interia otwiera się dla wszystkich użytkowników. Póki co jednak pod innym adresem: beta.www.interia.pl. Pod główną domeną nadal widnieje stara wersja.

WEBHISTING

750 tys. czeskich domen

CZ.NIC, operator czeskiej końcówki narodowej, poinformował, że obecnie zarejestrowanych jest 750 tys. domen .CZ.

SOCIAL MEDIA

Przychody Facebooka zbliżą się w 2012 r. do 6 mld dol.

Najpotężniejszy portal społecznościowy świata zgarnie w tym roku ponad 70 proc. wszystkich pieniędzy wydanych na reklamę w mediach społecznościowych w USA.