Standard NetWatch

Narodowy spis powszechny także przez internet... Assange uważa, że Wikileaks może nie przetrwać finansowo... Yahoo w Polsce nie namiesza, bo nie ma czym... E-handel wabi nowych klientów... Kolejne inwestycje w Groupona... Milion domen .AT…

INTERNET

Narodowy spis powszechny także przez internet

Po raz pierwszy wszyscy objęci narodowym spisem powszechnym będą mogli przekazać informacje na swój temat przez internet. Ci, którzy z tego nie skorzystają, zostaną spisani w tradycyjnym sposób - przez rachmistrzów. Spis rozpocznie się 1 kwietnia 2011 r.

Assange: Wikileaks może nie przetrwać finansowo

Wobec coraz większych kłopotów finansowych demaskatorski portal internetowy Wikileaks może być zmuszony do zaprzestania działalności - powiedział we wtorek jego założyciel Julian Assange w wywiadzie dla radia Europe 1.

Yahoo w Polsce nie namiesza, bo nie ma czym

Usługa podobna do iGoogle, poczta e-mail i... tyle. Na starcie Yahoo nie zaoferuje polskim internautom nic więcej. Na razie chce zbadać rynek, nowe usługi pojawią się później.

E-COMMERCE

Zakupy na Facebooku? Skanowanie cen komórką? E-handel wabi nowych klientów

W polskiej sieci działa ok. 7 tysięcy mniejszych i większych sklepów internetowych - dwa razy więcej niż jeszcze trzy lata temu. W ciągu tego roku liczba e-sklepów prawdopodobnie przekroczy magiczny próg 10 tysięcy. 2011 rok ma być przełomowy także pod względem całkiem nowych technik ułatwiających zakupy w sieci.

Kolejne inwestycje w Groupona

Groupon dostał kolejną transzę pieniędzy w ramach rundy finansowania przez inwestorów zewnętrznych.

WEBHOSTING

Milion domen .AT

Wczoraj, 10 stycznia, przekroczona została granica miliona zarejestrowanych domen z austriackim ccTLD.