Standard NetWatch

MySpace tnie zatrudnienie... Groupon pęcznieje, w Polsce szturmem zdobywa internet... Internet 100 Mb/s - po Dialogu i Netii także w Hyperionie... Darmowy Internet mocno przycięty... Reklamy w grach mobilnych rosną w szalonym tempie... Gambling.com do kupienia za 9 mln dolarów... Clinton na spotkaniu ICANN w San Francisco?... Facebook: wszyscy będą mieli nowy profil...

INTERNET

Darmowy Internet mocno przycięty

Możliwości surfowania w ramach publicznych punktów dostępu do Internetu mają być bardzo ograniczone. Tak wynika z pisma, które dostaliśmy z urzędu marszałkowskiego - mówi Anna Seliga z Urzędu Miasta w Pruszkowie.

Internet 100 Mb/s - po Dialogu i Netii także w Hyperionie

Dwadzieścia miast znalazło się w zasięgu ultraszybkiego stacjonarnego internetu oferowanego przez operatora z giełdowej grupy MNI. To kolejna taka oferta po szybkim internecie wprowadzonym w zeszłym roku przez Dialog i Netię.

E-COMMERCE

Groupon pęcznieje, w Polsce szturmem zdobywa internet

Groupon, światowy gigant grupowych zakupów, zanotował ponad 400-procentowy wzrost wartości transakcji. I to w ciągu kilku miesięcy. W Polsce serwis również szturmem zdobywa rynek - przyciąga 2,5 miliona internautów miesięcznie.

Groupon walczy w Australię

Serwis Groupon toczy sądową walkę ze swoim australijskim konkurentem o domenę Groupon.com.au. Niepewny wyroku zachęca swoich klientów do aktywnego wsparcia.

SOCIAL MEDIA

MySpace tnie zatrudnienie

Serwis społecznościowy należący do Ruperta Murdoch’a zwalnia pracowników. Jak wynika z informacji NetworkEffect, My Space zwolni 600 z 1000 swoich pracowników. Ma to miejsce w czasie kiedy pojawiły się plotki o możliwym sprzedaniu serwisu.

Facebook: wszyscy będą mieli nowy profil

Miesiąc po wprowadzeniu opcjonalnej zmiany profilu, Facebook poinformował na swoim blogu, że przenosi na niego wszystkich swoich użytkowników.

MOBILE

Reklamy w grach mobilnych rosną w szalonym tempie

W ubiegłym roku globalnie firmy wydały na reklamę w grach mobilnych 87 milionów dolarów, w 2015 roku ta suma wzrośnie do 894 milionów dolarów.

WEBHOSTING

Gambling.com do kupienia za 9 mln dolarów

W "dużej" prasie pojawiło się kilka doniesień na temat domeny Gambling.com, która zmierza na rynek wtórny. Cena minimalna ustalona została na 9 mln dolarów.

Clinton na spotkaniu ICANN w San Francisco?

Według niepotwierdzonych informacji na pierwszym w tym roku spotkaniu ICANN w San Francisco wystąpić ma były prezydent USA, Bill Clinton. Konferencja odbędzie się w marcu.