Standard NetWatch

Awaria Skype - usługa niedostępny dla milionów ludzi... Sex.com najdroższy, a Facebook najszybszy... E-commerce w Wielkiej Brytanii... Manubia.pl czyli ile zarabiają sprzedawcy na Allegro w okresie świątecznym... Internet będzie przyspieszał...

Mobile

Awaria Skype - usługa niedostępny dla milionów ludzi

Skype czyli jednej z najpopularniejszych na świecie komunikatorów internetowych zalicza dzisiaj dość potężną awarię, przez którą podobno już miliony ludzi nie może połączyć się i porozmawiać ze znajomym. Wpadka ta musi być szczególnie bolesna bo jeszcze w zeszłym miesiącu serwis świętował swój nowy rekord czyli 25 milionów jednocześnie połączonych użytkowników.

Domeny

Sex.com najdroższy, a Facebook najszybszy

Najdroższą domeną w 2010 roku był Sex.com, sprzedany za 13 milionów dolarów. Z kolei najszybciej rósł Facebook - w sumie serwis notuje ponad 600 milionów użytkowników. Prezentujemy podsumowanie najciekawszych liczb w globalnej sieci za 2010 rok.

E-commerce

Manubia.pl czyli ile zarabiają sprzedawcy na Allegro w okresie świątecznym?

Manubia.pl to ciekawy projekt dla wszystkich tych, którzy są sprzedawcami na Allegro czy też osób dopiero zaczynających z e-commerce.

E-commerce w Wielkiej Brytanii

Raport stawia pytania o wpływ internetu na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Twórcy publikacji patrzą na ecommerce dużo szerzej niż na typowe sklepy internetowe. Biorą pod uwagę systemy B2B, efektywniejszą komunikację i marketing - wszystkie czynniki, które ostatecznie mają wpływ na funkcjonowanie handlu.

Sieć

Internet będzie przyspieszał

W 2011 roku obniżek cen raczej nie będzie, ale za te same pieniądze operatorzy zamierzają zwiększyć prędkość swoich usług.