Standard NetWatch

Polski portal ShareTheMusic.com podbija amerykański rynek... Technika specsłużb podsunie internautom reklamy... Francja wprowadzi jednoprocentowy "Google-podatek"... Wyciek danych z Allegro?... Internet mobilny potrafi uzależnić... Tomasz Jażdżyński w Yahoo?...

SOCIAL MEDIA

Polski portal ShareTheMusic.com podbija amerykański rynek

Spotify, internetowy serwis pozwalający na słuchanie muzyki w zamian za opłaty, to gwiazda globalnych mediów.

E-COMMERCE

Wyciek danych z Allegro? Użytkownicy muszą zmienić hasła

Jeden z użytkowników Allegro, mający dostęp do webAPI, znalazł lukę, która pozwalała wyświetlić niezahashowane hasła użytkowników. Allegro naprawiło już problem i prosi niektórych użytkowników o zmianę hasła.

REKLAMA ONLINE

Technika specsłużb podsunie internautom reklamy

Znana służbom specjalnym technika analizy ruchu internetowego ma podsuwać internautom reklamy. Już raz - dwa lata temu - wywołała skandal w USA i Wielkiej Brytanii.

Francja wprowadzi jednoprocentowy "Google-podatek"

Rząd francuski postanowił opodatkować reklamę w internecie. Firmy mające swoje siedziby na terenie kraju będą od stycznia 2011 roku płacić specjalny podatek.

LUDZIE

Tomasz Jażdżyński w Yahoo?

W połowie grudnia w sieci ma pojawić się polska wersja Yahoo. Mniej więcej w tym samym czasie wyjaśni się, gdzie zacznie pracę Tomasz Jażdżyński, obecny prezes Interii. Pojawiły się więc głosy, że Jażdzyński zasili szeregi Yahoo i będzie budował pozycję serwisu na polskim rynku.

INTERNET MOBILNY

Internet mobilny potrafi uzależnić

Mobilnych internautów przybywa lawinowo. Jeszcze w styczniu było ich nieco ponad dwa miliony. Dziś już znacznie ponad trzy. Co miesiąc sprzedawanych jest w Polsce o 30-40 procent więcej przenośnych komputerów.