Standard NetWatch

Sprzedaż online rośnie przed Świętami... Zakupy grupowe: Polacy kupili pół miliona kuponów (RANKING)... Facebook płaci najwyższe pensje... Startuj po ostatnie pieniądze na innowacje... Cyfrowy Polsat wchodzi z telewizją do internetu... Polacy nie wyobrażają sobie życia bez internetu, portali społecznościowych i telefonów komórkowych... Za dużo danych w e-księgach wieczystych...

E-COMMERCE

Sprzedaż online rośnie przed Świętami

W pierwszych tygodniach listopada amerykańscy sprzedawcy zwiększyli wartość sprzedaży. Daje to pozytywną prognozę odnośnie wyników w okresie świątecznym.

Zakupy grupowe: Polacy kupili pół miliona kuponów (RANKING)

Pierwszy serwis zakupów grupowych w Polsce - Gruper.pl pojawił się w kwietniu tego roku. Nie musiał długo czekać na konkurenta - już tydzień później swoją działalność rozpoczął CityDeal.pl (kupiony przez Groupon, obecnie funkcjonujący pod nazwą Groupon.pl). Dziś na naszym rynku działa 10 zidentyfikowanych przez nas platform.

SOCIAL MEDIA

Facebook płaci najwyższe pensje

Jeśli jesteś programistą i szukasz dobrze płatnej pracy, to kieruj się do siedziby Facebooka w Palo Alto w słonecznej Kalifornii.

UE

Startuj po ostatnie pieniądze na innowacje

W przyszłym roku firmy dostaną na innowacje 1,6 mld zł. W kolejnych latach tak duży strumień już nie popłynie.

INWESTYCJE

Cyfrowy Polsat wchodzi z telewizją do internetu

Operator może zdobyć ponad 100 tys. nowych klientów w ostatnim kwartale tego roku.

SIEĆ

Polacy nie wyobrażają sobie życia bez internetu, portali społecznościowych i telefonów komórkowych

Jesteśmy społeczeństwem zafascynowanym nowymi technologiami - wynika z badania Philips Global Index.

Za dużo danych w e-księgach wieczystych

Internetowe księgi wieczyste stały się źródłem informacji o sąsiadach. Można z nich dowiedzieć się o kredytach czy wieku właściciela nieruchomości. System nie sprawdza, kto przegląda księgę i czy ma w tym interes prawny.