Standard NetWatch

Google bliżej przejęcia Groupona... Tablet Samsunga rozpycha się na amerykańskim rynku... E-handel czeka konsolidacja... Od połowy 2011 roku rejestracja firmy przez internet... Boom na wirtualny pieniądz Facebooka... Najważniejsi w sieci są ludzie...

E-commerce

E-handel czeka konsolidacja

W tym roku sprzedaż za pośrednictwem Allegro wzrośnie o 1 mld zł. Ten portal to 50 proc. e-handlu w Polsce. W branży szybko rośnie konkurencja, sklepy w sieci otwierają kolejne firmy.

Google bliżej przejęcia Groupona

Amerykański gigant internetowy jest coraz bliżej przejęcia firmy Groupon, światowego lidera w branży grupowych zakupów, obecnego także w Polsce.

Mobile

Tablet Samsunga rozpycha się na amerykańskim rynku

Tablet Smasung Galaxy, który stanowi najnowsze wyzwanie dla iPada koncernu Apple, jest już dostępny w Ameryce u czterech operatorów. Do firm Verizon, T-Mobile i Sprint dołączył właśnie AT&T.

E-firma

Od połowy 2011 roku rejestracja firmy przez internet

Od połowy przyszłego roku, aby zostać przedsiębiorcą, wystarczy wypełnienie jednego e-formularza. System sam pobierze potrzebne dane i roześle je do innych instytucji.

Przeglądarki

Najważniejsi w sieci są ludzie

Chcemy stworzyć wycinek globalnej sieci, który będzie pozwalał Internautom decydować o tym z kim dzielą się swoją prywatnością oraz danymi - mówi "Rzeczpospolitej" Mitchell Baker, prezes Fundacji Mozilla.

Social Media

Boom na wirtualny pieniądz Facebooka

Sprzedaż bonów, które można wymieniać na dodatkowe usługi w serwisie Facebook rozpoczynają tradycyjne sieci handlowe, np. brytyjskie Tesco.

Wybory

Przedwyborczy wyciek danych. Prezydencka promocja z aferą w tle

W ubiegłym tygodniu kilka tysięcy Wrocławian otrzymało spersonalizowany mail reklamujący fraszki prezydenta Rafała Dutkiewicza. Mail wysłano za pomocą profesjonalnego systemu mailingowego. Jak się okazało, był to wyciek danych, za który odpowiedzialny jest asystent prezydenta. Sprawą już zajmuje się GIODO.

Przedwyborczy wyciek danych. Prezydencka promocja z aferą w tle