Standard NetWatch

Amazon przejmuje sklep dla niemowlaków... Czy KE nauczy Facebooka "zapominać" informacje użytkowników?... Coraz bliżej porozumienia operatorów komórkowych z UKE... FilesTube - wyszukiwarka plików największym hitem internetu "made in Poland"... Wirtualne światy mogą dać prawdziwe pieniądze... Prezes Microsoftu sprzedał akcje za 1,3 mld USD...

E-COMMERCE

Amazon przejmuje sklep dla niemowlaków

Lider sprzedaży internetowej za 540 mln dol. kupi spółkę Quidsi, która jest właścicielem największego w sieci sklepu z artykułami dla niemowląt, Diapers.com.

SOCIAL MEDIA/UE

Czy KE nauczy Facebooka "zapominać" informacje użytkowników?

Wszystkie informacje, które wrzucasz do serwisów społecznościowych, zostaną tam na wieczność. Chyba że Unii uda się wprowadzić "Prawo do zapomnienia" - regulacje, które zmuszą serwisy do usuwania z sieci treści, których sobie tam nie życzysz.

UE

Dotacje mają być bardziej przystępne

Resort rozwoju chce ułatwić firmom pozyskiwanie unijnych grantów.

DISPLAY/SEM

FilesTube - wyszukiwarka plików największym hitem internetu "made in Poland"

Bez skończonych studiów, z kilkoma tysiącami złotych na starcie, dwóch chłopaków ze Szczecina stworzyło wyszukiwarkę, która podbiła światowy internet.

MOBILE

Coraz bliżej porozumienia operatorów komórkowych z UKE, skończą się problemy z zasięgiem?

Urząd Komunikacji Elektronicznej chce do końca roku ustalić warunki porozumień z operatorami komórkowymi dotyczących inwestycji na rynku i stawek hurtowych - powiedziała prezes UKE Anna Streżyńska. Streżyńska chce, by operatorzy komórkowi zainwestowali w infrastrukturę telefonii komórkowej na obszarze tzw. białych plam.

INWESTYCJE

Prezes Microsoftu sprzedał akcje za 1,3 mld USD

Steve Balmer sprzedał akcje spółki po raz pierwszy od siedmiu lat. Pakiet miał wartość ok. 1,3 mld USD.

EntertainmentStandard 2010

Gry komputerowe: Wirtualne światy mogą dać prawdziwe pieniądze

Wartość polskiego rynku gier komputerowych jest szacowana na setki milionów złotych. Ale krajowi twórcy chcą rywalizować z największymi na świecie, bo tu do wzięcia są już miliardy dolarów.

O EntertainmentStandard 2010