Standard NetWatch

Raport: dlaczego gracze są szczególnie ważni dla e-commerce? ... Oracle wyda milliard dolarów na przejęcie producenta systemów e-commerce ... Zakupy w supermarkecie zrobisz bez wysiadania z samochodu ... News Corp. traci cierpliwość do MySpace ... Empik pokazał swój czytnik ... Wyniki konsultacji PBI, czyli "badanie marzeń" ... To już pewne - Yahoo! wchodzi do Polski.

E-COMMERCE

Raport: dlaczego gracze są szczególnie ważni dla e-commerce?

Gracze internetowi są o 20 proc. bardziej skłonni kupować w sieci niż osoby nie grające. Co jeszcze bardziej znaczące, aż połowa graczy ma duży wpływ na decyzje zakupowe swoich przyjaciół i rodziny - wynika z badania The 'Gamification' of eCommerce.

Oracle wyda milliard dolarów na przejęcie producenta systemów e-commerce

Przedstawiciele koncernu Oracle ujawnili plany dotyczące zakupu firmy Art Technology Group. Technologie amerykańskiej spółki mają znaleźć zastosowanie m.in. oferowanych przez Oracle systemach klasy ERP i CRM. Transakcja wyceniana na ok. 1 mld USD ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego roku.

Zakupy w supermarkecie zrobisz bez wysiadania z samochodu

100 mln zł wydamy w tym roku na zakupy w internetowych supermarketach. Rynek rośnie, więc sklepy otwierają nową usługę - towar zamówimy w sieci, a odbierzemy go osobiście jak hamburgera w McDonaldzie.

SOCIAL MEDIA

News Corp. traci cierpliwość do MySpace

Dyrektor operacyjny koncernu News Corporation, Chase Carey, otwarcie skrytykował wynik finansowy serwisu społecznościowego MySpace.

MOBILE

Empik pokazał swój czytnik

Oyo, bo tak nazywa się urządzenie, od wczoraj jest dostępne w przedsprzedaży. Czytnik kosztuje 649 zł.

DISPLAY/SEM

Wyniki konsultacji PBI, czyli "badanie marzeń"

Po ponad półrocznym okresie spotkań z branżą interaktywną PBI przedstawiło wyniki konsultacji. Płynie z nich kilka ciekawych wniosków (m.in. konieczność zwołania przetargu na nowe badanie). Nie ma jednak pewności, czy postulaty zostaną urzeczywistnione.

INWESTYCJE

To już pewne - Yahoo! wchodzi do Polski

Z nieoficjalnych, ale potwierdzonych przez pracownika Yahoo! informacji wynika, że słynny amerykański portal jeszcze w tym roku uruchomi polską edycję. Czy nowy gracz zagrozi pozycji największych polskich portali?