Standard NetWatch

Polska firma na podium w rankingu Deloitte Technology Fast 50 ... E-apteki szukają luk w nowych przepisach ... Apple zarobiło w jeden kwartał tyle co Google przez cały rok ... IGroup odwoła się od decyzji w sprawie likwidacji ... Apple rozczarowany mniejszą sprzedażą iPadów ... Wielkich graczy ma być dwóch : ja i TP ... Liczba użytkowników internetu na świecie przekroczy w br. 2 mld.

WAŻNE!

Polska firma na podium w rankingu Deloitte Technology Fast 50

W ostatnich latach polskie firmy znajdowały się na wysokich miejscach rankingu Deloitte Technology Fast 50 dla Europy Środkowej. W tym roku polska firma - Netmedia - stanęła na podium jako najszybciej rozwijająca się polska firma. W rankingu znalazło się jeszcze 10 innych firm z Polski, które w ciągu ostatnich 5 lat urosły w trzycyfrowym tempie.

E-COMMERCE

E-apteki szukają luk w nowych przepisach

Po wejściu w życie nowego prawa farmaceutycznego apteki internetowe będą nadal działać. Ale nie sprzedadzą już leków na receptę.

DISPLAY/SEM

Apple zarobiło w jeden kwartał tyle co Google przez cały rok

Według raportów firmy Apple, zarobiła ona w poprzednim kwartale tyle, ile Google zarobiło przez cały 2010 rok i tyle, co Microsoft zarobi w następnym kwartale, który daje największe zyski.

PRAWO

IGroup odwoła się od decyzji w sprawie likwidacji

Decyzja sądu dotycząca upadłości likwidacyjnej IGroup zaskoczyła inwestorów. Kurs spadł o 29,2 proc. Zarząd giełdowej spółki zamierza odwołać się od decyzji. BRE, jako główny wierzyciel, nie komentuje sytuacji.

MOBILE

Apple rozczarowany mniejszą sprzedażą iPadów

Tablet iPad, najnowszy gadżet firmy Apple sprzedawał się w minionym kwartale znacznie gorzej niż zakładano. Lepsze zyski kalifornijska spólka zawdzięcza przede wszystkim iPhonowi. Notowania koncernu spadły najbardziej od 2008 roku.

INWESTYCJE

Wielkich graczy ma być dwóch : ja i TP

Zygmunt Solorz-Żak przyspiesza inwestycje telekomunikacyjne. Powraca pomysł debiutu giełdowego Polsatu.

SIEĆ

Liczba użytkowników internetu na świecie przekroczy w br. 2 mld

Liczba użytkowników internetu przekroczy w tym roku dwa miliardy, ale kraje rozwijające się muszą uzyskać szerszy dostęp do tego ważnego narzędzia wzrostu gospodarczego - oświadczył we wtorek Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).