Standard NetWatch

Amazon z aplikacją skanującą kody kreskowe ... Wal-Mart z iPadem ... Startup Fest - wrażenia ... Ćwierkając po władzę ... Reklama internetowa w USA pobije rekord? ... Akcje Apple po raz pierwszy w historii wzrosły ponad 300 dolarów ... Bing integruje się z Facebookiem: szansa na wspólne pokonanie Google'a?.

E-COMMERCE

Amazon z aplikacją skanującą kody kreskowe

Amazon zaktualizował swoja aplikację na urządzenia mobilne. Nowa funkcja pozwala klientom zeskanować kod kreskowy z produktów oferowanych w sklepach stacjonarnych. Aplikacja wyszukuje potem ten produkt w Amazon.com, gdzie można go od razu zakupić (najprawdopodobniej w niższej cenie). Do skanowania służy wbudowana w telefon kamera.

Wal-Mart z iPadem

Największa amerykańska sieć supermarketów poinformowała, że od piątku włączy do swojej oferty tablety iPad firmy Apple.

STARTUP

Startup Fest - wrażenia

Wczoraj zakończył się dwudniowy Startup Fest. Impreza, którą uczestnicy już po pierwszym dniu określili mianem maratonu. Impreza, która swoim poziomem ustawiła wysoko poprzeczkę dla konkurencyjnych wydarzeń.

SOCIAL MEDIA

Ćwierkając po władzę

Naciągane pozdrowienia, wpisy w czasie pracy - sieć jest dla kandydatów do samorządu pomocą, ale i pułapką.

Wirtualna przyjaźń milionerów

W piątek na ekrany wchodzi "Social Network" Davida Finchera - film o twórcy Facebooka Marku Zuckerbergu.

DISPLAY/SEM

Reklama internetowa w USA pobije rekord?

W I półroczu rynek reklamy sięgnął tam 12,1 mld dol.To najlepszy wynik branży za pierwsze półrocze w historii badań.

INWESTYCJE

Akcje Apple po raz pierwszy w historii wzrosły ponad 300 dolarów

Akcje koncernu Apple wzrosły po raz pierwszy w historii spółki ponad 300 dolarów, co stanowi kolejny symboliczny sukces elektronicznego giganta z Doliny Krzemowej, który zaledwie dziesięć lat temu walczył o przetrwanie.

Bing integruje się z Facebookiem: szansa na wspólne pokonanie Google'a?

Microsoftowa wyszukiwarka (czy też raczej system doradczy, jak lubią o Bingu mówić w Redmond), do tej pory nie zdołała poważniej zagrozić Google. Niektórzy twierdzą nawet, że jej istnienie jest traktowane w Mountain View jako coś bardzo wygodnego - pozwala uniknąć oskarżeń amerykańskich regulatorów o monopolizację rynku. Prawdziwym zagrożeniem ma być dla Google'a serwis zupełnie innego typu - społecznościowy gigant Facebook. Co jednak, jeśli Bing i Facebook połączą siły?