Standard NetWatch

Taobao uruchomiło wyszukiwarkę ... Zagraniczne portale internetowe łamią polskie prawo ... iPhone 4 i pękające wyświetlacze ... Polacy nie boją się bankowości w Internecie ... WebP to nowy format plików graficznych od Google.

DISPLAY/SEM

Taobao uruchomiło wyszukiwarkę

Taobao, największy chiński sklep internetowy, uruchomił wersję beta swojej wyszukiwarki internetowej.

Nowy widget AdTaily i reklamy tekstowe

Do tej pory reklamy w AdTaily mogły być tylko graficzne, wraz z nowym widgetem wprowadzono natomiast również prostą reklamę tekstową składającą się z tytułu i krótkiej treści.

PRAWO

Zagraniczne portale internetowe łamią polskie prawo

Dziś wiele portali, np. popularne portale randkowe, jest przedsiębiorstwami z siedzibami w Luksemburgu bądź Berlinie. Dla potencjalnych użytkowników nie ma to znaczenia, dopóki nie okaże się, że serwis działa niezgodnie z prawem.

MOBILE

iPhone 4 i pękające wyświetlacze

Niezależny amerykański ubezpieczyciel ostrzega przed upuszczaniem telefonu iPhone 4. Według nowych danych wyświetlacze tych urządzeń dużo częściej ulegają uszkodzeniom w porównaniu do poprzedniego modelu - iPhone 3GS.

E-BANKOWOŚĆ

Polacy nie boją się bankowości w Internecie

Już ponad 8 milionów klientów banków wykonuje transakcje w sieci. W ciągu roku liczba ta wzrosła o ponad 20 proc. Banki cały czas poszerzają ofertę produktów dostępnych drogą elektroniczną.

STRONY WWW

WebP to nowy format plików graficznych od Google

Google poinformowało o nowym projekcie - WebP - czyli nowym formacie plików graficznych przeznaczonych na strony internetowe, który zapewnia znacznie lepszą kompresję niż JPEG, PNG czy GIF.