Standard NetWatch

Ponad połowa skarg SECK dot. zakupów w Internecie ... Facebook pod rządami kobiety ... Facebook Credits, dolary, euro lub funty - akceptujemy wszystko ... Dolina za siedem miliardów dolarów ... Padł system bankowości elektronicznej ING Banku ... Cyfrowy Polsat i Netia mocno przyspieszają internet.

E-COMMERCE

Ponad połowa skarg SECK dot. zakupów w Internecie

Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich opublikowała dziś szósty z kolei raport "The European Online Marketplace: Consumer Complaints 2008-2009". Opracowanie prezentuje problemy, z jakimi najczęściej mają do czynienia konsumenci dokonujący zakupów produktów i usług za granicą za pośrednictwem Internetu. Jak wynika z raportu, aż 42 proc. (2008 r.) i 55 proc. (2009 r.) wszystkich skarg, które trafiły do Sieci Europejskich Centrów Konsumenckich, dotyczyło handlu internetowego.

SOCIAL MEDIA

Facebook pod rządami kobiety

Najpopularniejszy portal społecznościowy świata byłby niczym, gdyby nie talent i siła 41-letniej kobiety.

Facebook Credits, dolary, euro lub funty - akceptujemy wszystko

Bryan Eisenberg twierdzi, że wirtualna waluta Facebooka może stać się powszechnie akceptowaną metodą płatności.

INWESTYCJE

Dolina za siedem miliardów dolarów

Finansowanie utworzenia rosyjskiej doliny krzemowej pod Moskwą będzie kosztować prawie 7 mld dol.

E-BANKOWOŚĆ

Padł system bankowości elektronicznej ING Banku

Ciągle niektórzy klienci ING Banku nie mają dostępu do swoich rachunków za pośrednictwem internetu. Mogą natomiast korzystać z obsługi w oddziałach i wypłacać pieniądze z bankomatów. - System powinien działać. Jeśli nadal ktoś ma problem z zalogowaniem się do systemu bankowości elektronicznej, powinien spróbować jeszcze raz za kilka minut - radzi Piotr Utrata, rzecznik ING.

ŁĄCZE

Cyfrowy Polsat i Netia mocno przyspieszają internet

Cyfrowy Polsat w najbliższych dniach przyspieszy internet. Netia zrobiła to wczoraj. To odpowiedź konkurentów na obniżkę cen przez Telekomunikację Polską.