Standard NetWatch

Google skłócił e-sklepy z GPW... 57 tysięcy fałszywych adresów www każdego tygodnia... Twórca www ostrzega przed dławieniem innowacji w sieci... W listopadzie Empik zacznie sprzedaż czytników OYO... Sieci 4G najszybciej urosną w krajach Dalekiego Wschodu... Domenowa poprzedniczka Facebook’a na sprzedaż... Zarabianie na blogach - tylko dla wybranych...

E-COMMERCE

Google skłócił e-sklepy z GPW

W ostatnich dniach doszło do starcia między Oponeo.pl, liderem sprzedaży opon przez Internet, oraz jednym z jego rywali, notowaną na NewConnect firmą Oponix.pl.

57 tysięcy fałszywych adresów www każdego tygodnia

W ciągu tygodnia hakerzy wykorzystują średnio około 375 różnych popularnych nazw i marek, aby przyciągnąć użytkowników: 65 procent fałszywych witryn udaje strony banków, 27 procent strony sklepów internetowych i serwisów aukcyjnych.

SOCIAL MEDIA

Zarabianie na blogach - tylko dla wybranych?

Przeciętny autor bloga nie jest w stanie zarobić na blogowaniu drugiej pensji. Tylko nieliczni mają szansę na konkretne kwoty. Mimo to powstają nowe sieci, które mają ułatwić autorom spieniężenie swojej pasji. W ubiegłym tygodniu wystartował system Adternative.

DOMENY

Domenowa poprzedniczka Facebook’a na sprzedaż

Dla wszystkich fanów młodego miliardera - Mark’a Zuckerberg’a - mamy dobrą wiadomość: domena, w której działał jego pierwszy serwis jest na sprzedaż!

MOBILE

Empik zaatakuje e-bookami

Czytniki OYO trafi do sklepów w listopadzie, wcześniej firma rozpocznie sprzedaż książek w wersji elektronicznej.

SIEĆ

Sieci 4G najszybciej w krajach Dalekiego Wschodu

W Singapurze i Hongkongu najszybciej będzie rosło zainteresowanie abonentów sieciami czwartej generacji w technologii LTE, która umożliwia transmisję danych z maksymalną prędkości przekraczającą 300 Mb/s - przewiduje firma badawcza Wireless Intelligence.

INNOWACJE

Twórca www ostrzega przed dławieniem innowacji w sieci

Sir Tim Berners-Lee, programista znany jako współtwórca systemu World Wide Web stanął w obronie otwartych standardów w technologiach.