Standard NetWatch

Kilkaset procent zysku z gier wideo ... Amazon drugim po Apple sprzedawcą iPada ... Twitter zmienia dyrektora generalnego i chce zarabiać na popularności ... Przegląd pierwszych startupów z Startup School 2010! ... Płacą czy nie płacą - co za różnica? ... Wydawnictwo Edipresse będzie sprzedawać e-wydania.

EntertainmentStandard

Kilkaset procent zysku z gier wideo

Polskie firmy produkujące gry wideo coraz lepiej radzą sobie na całym świecie. Sukces rynkowy podbija kursy akcji takich spółek. Inwestycje w niektóre z nich przyniosły nawet po kilkaset procent zysku.

Ciekawi Cię ten temat? Spójrz tu: EntertainmentStandard

E-COMMERCE

Amazon drugim po Apple sprzedawcą iPada

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne, że Amazaon.com sprzedaje urządzenie często określane jako "zabójca Kindle". Z drugiej strony rozsądnym jest mieć w swojej ofercie niesamowicie popularny czytnik, zwłaszcza gdy sprzedaje się na niego ebooki (aplikacja Kindle app for iPad).

SOCIAL MEDIA

Twitter zmienia dyrektora generalnego i chce zarabiać na popularności

Ze stanowiska dyrektora generalnego firmy zarządzającej najpopularniejszym serwisem mikroblogowego ustąpił Evan Williams. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych. Zadaniem nowego CEO będzie podniesienie rentowności firmy Twitter.

STARTUP

Przegląd pierwszych startupów z Startup School 2010!

Mamy już online pierwsze 5 z 9 startupów jakie tworzone są podczas Startup School 2010. W tej edycji jaki widać jest inna strategia jeśli chodzi o pokazywanie serwisów.

PŁATNE TREŚCI

Płacą czy nie płacą - co za różnica?

Wprowadzanie opłat za dostęp do serwisów internetowych gazet jest obecnie najbardziej gorącym tematem dla wydawców. Okazuje się, że reklamodawcy nie podzielają tej ekscytacji.

Wydawnictwo Edipresse będzie sprzedawać e-wydania

Wydawca m.in. "Vivy!", "Party" i czasopism dla rodziców stawia na elektroniczne wydania. Do tej pory był na tym rynku nieobecny.