Standard NetWatch

Fiskusowi brakuje sprzętu do kontroli e-handlu... Onet wprowadzi geolokalizację... Ruszyła kampania promująca domenę .ORG... Odpowiedzialna społecznie porównywarka cen... Mały odzew na zmiany na Twitterze... Pierwsze wyroki w sprawach domen .CO...

SOCIAL MEDIA

Mały odzew na zmiany na Twitterze

W ostatnim czasie Twitter znacząco zmienił swój wygląd i dodał kilka funkcjonalności. Wielkiego odzewu na zmiany wśród internautów nie widać. Dlaczego? Rozmowa z Jasonem Goldmanem.

E-COMMERCE

Odpowiedzialna społecznie porównywarka cen

Polscy internauci ocenili serwisy internetowe pod kątem społecznej odpowiedzialności biznesu. Ale czy na pewno dobrze zrozumieli co znaczy CSR?

Onet poprowadzi klientów do najbliższej restauracji

Największy działający w Polsce portal wprowadzi geolokalizację do swoich serwisów Zumi i Sympatia. Ułatwi to znalezienie sklepów i usług.

PRAWO

NIK: Gdy e-handel rośnie, Skarb Państwa traci miliardy

Na szarej strefie w handlu i usługach w internecie skarb państwa traci codziennie ogromne kwoty. Fiskusowi brakuje sprzętu do kontroli e-handlu i oparcia w odpowiednich przepisach - wynika z ustaleń NIK, zawartych w raporcie przesłanym do Sejmu.

DOMENY

Ruszyła kampania promująca domenę .ORG

Public Interest Registry (PIR), operator końcówki .ORG, organizuje kampanię "WhyIChose.ORG", która ma "edukować użytkowników na temat tego, jak wybrać domenę odpowiednią dla posiadanej marki". Akcja ma łączyć działania online z imprezami w "realu".

Pierwsze wyroki w sprawach domen .CO

World Intellectual Property Organization (WIPO) wydała dwa pierwsze wyroki w sprawach dotyczących domen .CO. W obu przypadkach uznano prawa stron skarżących.