Standard NetWatch

AOL przejmie Techcrunch? ... Apple chce zamknąć Applemanię ... Agora sprzedaje w Internecie wino ... Nokia miała własnego iPhone'a przed Apple. Oddała go walkowerem ... mPay obsłuży płatności w Orange.

INWESTYCJE

AOL przejmie Techcrunch?

Mieszcząca się w Nowym Jorku firma mediowa AOL jest o krok od przejęcia branżowego bloga Techcrunch.com - twierdzi gigaom.com.

Ma być to już druga próba przejęcia Techcrounch.com przez AOL. Przy pierwszej próbie strony miały nie dojść do porozumienia w kwestiach finansowych: AOL oferował 25 mln dol, Techcrunch chciał 30 mln dol. Koncern nie zgodził się na wyższą cenę, gdyż spora część przychodów Techcrunch pochodziła z konferencji, które nie były w pełni własnością firmy blogowej.

E-COMMERCE

Agora sprzedaje w Internecie wino

Agora SA uruchomiła serwis 6win.pl. W serwisie znajdują się informacje o winie, m.in. o szczepach i regionach, w których powstają. Za jego pośrednictwem można też kupić gatunki wina wybrane przez Marka Kondrata.

PRAWO

Apple chce zamknąć Applemanię

"Wszystkie liczące się firmy produkujące sprzęt elektroniczny mają stworzone przez użytkowników strony internetowe, skupiające fanów marki. Prawie wszyscy producenci patrzą przychylnym okiem na podobne inicjatywy. Prawie [...]" - zaczyna się notka na polskim fanblogu firmy Apple. Korporacja Steve'a Jobsa zarzuca Applemanii "nieuczciwą konkurencję".

MOBILE

Nokia miała własnego iPhone'a przed Apple. Oddała go walkowerem

Nokia miała własnego iPhone'a na kilka lat przed Apple - podaje "The New York Times". Telefon miał dotykowy wyświetlacz, ale fiński producent zamknął projekt. Bo bał się ryzyka.

PŁATNE TREŚCI

mPay obsłuży płatności w Orange

mPay podpisał umowę z Orange’em. Dzięki temu już pod koniec roku klienci tej sieci będą mogli dokonywać elektronicznych płatności za pomocą komórki.