Standard NetWach

Zakupy.com: Kontrakt z Sodexho pociągnął notowania ... Kto daje odpowiedzi, ten sporo zarabia - rośnie popularność serwisów typu Q & A ... Rekordowe wzrosty akcji Facebooka ... iPad rozczarowuje wydawców prasy ... Google planuje e-kiosk z gazetami ... Microsoft kupuje Kinect.com ...

E-commerce

Zakupy.com: Kontrakt z Sodexho pociągnął notowania

Notowana na NewConnect spółka podpisała umowę z Sodexho Pass Polska, która będzie miała kluczowy wpływ na jej przyszłoroczne wyniki.

Social Media

Facebook wart 50 miliardów dolarów

Przy okazji inwestycji Goldman Sachs oraz Digital Sky Technology w Facebooka firmy dokonały wyceny portalu. Według nich serwis społecznościowy wart jest już 50 miliardów dolarów.

Dystrybutor Apple pozwał klienta za nieprzychylny wpis na forum

Grecki lekarz opisał na forum internetowym swoje perypetie z lokalnym serwisem sprzętu Apple'a. A właściciel serwisu odpowiedział pozwem na 200 tys. euro

Facebook był w 2010 roku najczęściej odwiedzaną stroną w USA

Serwis społecznościowy Facebook był w ub.r. najczęściej odwiedzaną stroną internetową w USA, wynika z danych opublikowanych przez firmę Experian Hitwise.

Kto daje odpowiedzi, ten sporo zarabia - rośnie popularność serwisów typu Q & A

Po blogach i serwisach społecznościowych, kolejnym hitem internetu będą portale typu Questions & Answers. Dlatego coraz częściej interesują się nimi wielcy gracze, tacy jak Facebook czy Onet.pl.

Rekordowe wzrosty akcji Facebooka

Czy historia się powtarza i znów rośnie bańka internetowa? W cztery miesiące wartość serwisu społecznościowego Facebook urosła o 16 mld dol.

Mobile

iPad rozczarowuje wydawców prasy

Płatne magazyny przygotowane specjalnie na tablet Apple są za drogie, a prasa wciąż nie znalazła modelu biznesowego dla tabletów.

Content

Google planuje e-kiosk z gazetami

Google coraz szerzej uśmiecha się do wydawców prasy. Po części to właśnie od nich zależy sukces komórek, tabletów i netbooków pracujących na systemie operacyjnym Android.

Webhosting

Microsoft kupuje Kinect.com

Microsoft kupił właśnie domenę Kinect.com, wskazują dane whois. Złożył jednocześnie siedem wniosków UDRP przed National Arbitration Forum dotyczących nazw wykorzystujących słowo "Kinect".