Standard NetWach

W poniedziałek zamówienia złożone w Merlinie przekroczyły 1 mln zł... UKE chce obniżyć ceny za SMS-y... Banki zapłacą za e-awarie... Facebook organizuje Hacker Cup… Atak spamu na Twitterze po wycieku haseł z domu mediowego...

E-commerce

Rekordy Merlina

W poniedziałek internetowy sklep pobił swój rekord - tego dnia złożone zostały zamówienia za ponad 1 mln zł.

Social Media

Atak spamu na Twitterze po wycieku haseł z domu mediowego

Z serwerów agencji mediowej Gawker Media skradziono 1,3 mln szczegółowych informacji o kontach, które zostały opublikowane na stronach, takich jak The Pirate Bay - informuje firma Sophos, wyspecjalizowana w technologiach ochrony informacji.

Facebook organizuje Hacker Cup

Największy portal społecznościowy świata zorganizuje swój pierwszy Hacker Cup, zawody dla programistów z całego świata.

Mobile

UKE: Ceny SMS-ów są za wysokie. Obniżymy je

W nowym roku ceny SMS-ów mogą spaść. Urząd Komunikacji Elektronicznej chce wprowadzić maksymalne ceny hurtowe za tę usługę.

Content

Rozliczanie e-gazet po nowemu

W gorącej atmosferze wydawcy przegłosowali wczoraj kolejne nowe regulacje dotyczące rozliczania sprzedaży elektronicznych wydań gazet i czasopism.

Wideo

Usługi VoD: Chcesz telewizję? Zrób sobie sam

Popularność usługi VoD, dzięki której można wypożyczyć film bez ruszania się z fotela, rośnie w tempie 100 proc. rocznie. Za pięć lat 10 proc. przychodów platform cyfrowych będzie pochodzić z VoD.

E-bankowość

Banki zapłacą za e-awarie

Posłowie chcą bronić praw klientów. Po serii awarii w systemach informatycznych banków na posiedzenie komisji nowych technologii zaprosili na dziś przedstawicieli Związku Banków Polskich, Komisji Nadzoru Finansowego i generalnego inspektora ochrony danych osobowych. To pierwsze merytoryczne posiedzenie komisji.