Standard NetWach

Google nie przejmie Groupona?... Nowy "deal" Facebooka zmieni handel na zawsze?... Zakupy w Internecie to także żniwa dla hakerów... Facebook i Nasza Klasa tworzą nowe zawody... Po prezenty najlepiej do sieci... Wszyscy chcą mieć sklep na Facebooku... E-myto uderzy po kieszeni...

E-commerce

Wszyscy chcą mieć sklep na Facebooku

Usługa Integera ma dopiero miesiąc, a już skorzystało z niej 150 sklepów. W tym tygodniu przyłączy się kolejne 50. Do końca roku kilku celebrytów rozpocznie handel przez sieć.

Po prezenty najlepiej do sieci

Nadchodzi szczyt zamówień w Internecie. Z danych "Rz" wynika, że w sieci jest taniej nawet o ponad 30 proc. niż w tradycyjnych sklepach. Prezenty trzeba kupować szybko, ponieważ z racji kapryśnej pogody możliwe są opóźnienia w doręczaniu przesyłek.

Zakupy w Internecie to także żniwa dla hakerów

Gorączka przedświątecznych zakupów w sieci to doskonała okazja dla hakerów do popełniania cyberprzestępstw.

Google nie przejmie Groupona?

Groupon niespodziewanie odrzucił wartą 6 mld dol. ofertę Google'a. Lider internetowych zakupów zostanie na razie w rękach prywatnych, ale - jak donoszą amerykańskie media - planuje wejść na giełdę w 2011 roku.

Social Media

Facebook i Nasza Klasa tworzą nowe zawody

Specjaliści od mediów społecznościowych zarabiają od 1,8 do 7 tys. zł netto. Ich płace będą rosnąć. Poszukiwani: manager ds. społeczności serwisu, specjalista ds. social media, community manager, social media content designer. Eksperci od mediów społecznościowych to nowa na rynku pracy specjalizacja.

">Nowy "deal" Facebooka. Zmieni handel na zawsze?

W zeszłym tygodniu Facebook wprowadził kolejną nową usługę - Facebook Deals. Choć jest ona dostępna na razie tylko w USA, już mówi się o niej, że zmieniła lokalny handel na zawsze.

Społecznościowy grzech zaniechania

Co trzecia firma zapomina o PR na Facebooku czy Naszej Klasie.

Działalność

W jakich przypadkach przedsiębiorca może przesłać fakturę drogą e-mailową

Czy przedsiębiorcy mają prawo przesyłać faktury drogą e-mailową?

E-myto uderzy po kieszeni

Opłaty za korzystanie z dróg wzrosną z 8 do 20-53 groszy za kilometr. Najdrożej zapłacą właściciele pojazdów emitujących najwięcej spalin. A to 69-87 proc. transportowej floty.