Standard NetWach

Google nie przejmie Groupona?... Nowy "deal" Facebooka zmieni handel na zawsze?... Zakupy w Internecie to także żniwa dla hakerów... Facebook i Nasza Klasa tworzą nowe zawody... Po prezenty najlepiej do sieci... Wszyscy chcą mieć sklep na Facebooku... E-myto uderzy po kieszeni...

E-commerce

Wszyscy chcą mieć sklep na Facebooku

Usługa Integera ma dopiero miesiąc, a już skorzystało z niej 150 sklepów. W tym tygodniu przyłączy się kolejne 50. Do końca roku kilku celebrytów rozpocznie handel przez sieć.

Po prezenty najlepiej do sieci

Nadchodzi szczyt zamówień w Internecie. Z danych "Rz" wynika, że w sieci jest taniej nawet o ponad 30 proc. niż w tradycyjnych sklepach. Prezenty trzeba kupować szybko, ponieważ z racji kapryśnej pogody możliwe są opóźnienia w doręczaniu przesyłek.

Zakupy w Internecie to także żniwa dla hakerów

Gorączka przedświątecznych zakupów w sieci to doskonała okazja dla hakerów do popełniania cyberprzestępstw.

Google nie przejmie Groupona?

Groupon niespodziewanie odrzucił wartą 6 mld dol. ofertę Google'a. Lider internetowych zakupów zostanie na razie w rękach prywatnych, ale - jak donoszą amerykańskie media - planuje wejść na giełdę w 2011 roku.

Social Media

Facebook i Nasza Klasa tworzą nowe zawody

Specjaliści od mediów społecznościowych zarabiają od 1,8 do 7 tys. zł netto. Ich płace będą rosnąć. Poszukiwani: manager ds. społeczności serwisu, specjalista ds. social media, community manager, social media content designer. Eksperci od mediów społecznościowych to nowa na rynku pracy specjalizacja.

Nowy "deal" Facebooka. Zmieni handel na zawsze?

W zeszłym tygodniu Facebook wprowadził kolejną nową usługę - Facebook Deals. Choć jest ona dostępna na razie tylko w USA, już mówi się o niej, że zmieniła lokalny handel na zawsze.

Społecznościowy grzech zaniechania

Co trzecia firma zapomina o PR na Facebooku czy Naszej Klasie.

Działalność

W jakich przypadkach przedsiębiorca może przesłać fakturę drogą e-mailową

Czy przedsiębiorcy mają prawo przesyłać faktury drogą e-mailową?

E-myto uderzy po kieszeni

Opłaty za korzystanie z dróg wzrosną z 8 do 20-53 groszy za kilometr. Najdrożej zapłacą właściciele pojazdów emitujących najwięcej spalin. A to 69-87 proc. transportowej floty.