Standard NetWach

Szał świątecznych zakupów już ogarnął internet... iPady zamiast kart choroby... Google: 6 mld dolarów na przejęcie Groupona... Polska na cyberfroncie... Dailymotion notuje imponujący wzrost popularności. Czy pokona kiedyś YouTube?...

E-commerce

Dzień Darmowej Dostawy - lista sklepów

W odbywającym się jutro Dniu Darmowej Dostawy udział swój potwierdziło ponad 800 sklepów internetowych. Przedstawiamy ich listę.

Google: 6 mld dolarów na przejęcie Groupona

Gigant przymierza się do największego w swojej historii przejęcia, a Bruksela wytoczyła mu postępowanie antymonopolowe.

Szał świątecznych zakupów już ogarnął internet

E-sklepy są zasypywane zamówieniami. Firmy handlujące w sieci notują nawet trzykrotny wzrost obrotów. A to dopiero początek świątecznej gorączki zakupów.

Mobile

iPady zamiast kart choroby

Na kilku oddziałach rzymskiej kliniki Gemelii lekarze chodzą na obchody z iPadami zamiast z kartami choroby. To element wielkiej rewolucji technologicznej w tym znanym szpitalu.

Project już dostępny na iPadzie

Richard Branson nie zadowala się drugim miejscem. W niedalekiej przyszłości jego firma jako pierwsza zaoferuje turystyczne loty w kosmos, a już dziś (również jako pierwsza) udostępnia magazyn stworzony na wyłączność dla tabletu iPad.

Sieć

Polska na cyberfroncie

Naszej armii przed atakami hakerów od kilku miesięcy broni nowe Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego w Białobrzegach.

Wideo

Dailymotion notuje imponujący wzrost popularności. Czy pokona kiedyś YouTube?

Dailymotion to francuska strona z filmami wideo, której hasłem jest "Oglądać, publikować, dzielić się". Serwis zawsze był w awangardzie, tak jeśli chodzi o technologię, jak i prezentowane treści. Znany jest m.in. z tego, że jako pierwszy z większych serwisów wideo ogłosił w 2009 roku, że przekonwertuje swoje filmy na otwarty kodek Ogg Theora, wspierając tym samym rozwój HTML5.