Standard NetWach

"Cyfrowy" poniedziałek w Ameryce, czyli szał zakupów w Internecie... W UE powraca pomysł blokowania stron internetowych... Nielegalne transmisje w sieci odbierają przychody stacjom telewizyjnym... Sieć reklamy bezprzewodowej przebojem na NewConnect... UOKiK sprawdza oferty operatorów telefonii komórkowej... Kolejna awaria w banku... Internet wkrótce dostępny w nowych samochodach...

E-commerce

"Cyfrowy" poniedziałek w Ameryce, czyli szał zakupów w Internecie

W Ameryce trwa Cyber Monday (Cyfrowy Poniedziałek), jeden z najbardziej udanych dni zakupów w sieci. Wartość transakcji może przekroczyć 900 mln dolarów.

Wideo

Wideo rośnie, przychody nie

Nielegalne transmisje w sieci odbierają przychody stacjom telewizyjnym i wydawcom.

Mobile

UOKiK sprawdza oferty operatorów telefonii komórkowej

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilkaset skarg konsumentów na działania nieuczciwych operatorów telefonii komórkowej. Dodatkowo urząd regularnie przeszukuje strony internetowe typu sweep (sprzedających gadżety na telefony komórkowe, np. dzwonki czy tapety).

Display

Sieć reklamy bezprzewodowej przebojem na NewConnect

Ogólnopolska sieć reklamy bezprzewodowej ProxyAd podrożała na New Conect aż o 116 proc. w ciągu dwóch tygodni. Tydzień temu cena akcji spółki wyniosła 1,45 zł, co oznacza wzrost o 0,78 zł., w porównaniu do wartości z 8 listopada.

UE

Czarna lista stron internetowych. Witryny będą blokowane w całej UE?

Powraca pomysł blokowania stron internetowych - tym razem nie w Polsce, ale w całej Unii. Projektem dyrektywy ma się wkrótce zająć Rada Unii Europejskiej.

Sieć

Internet wkrótce dostępny w nowych samochodach

Dostęp do sieci w autach jest dziś niezwykle rzadko spotykany. Jednak według analityków firmy iSuppli pokładowy Internet i możliwość podłączenia do niego komputera czy telefonu zabranego do auta już wkrótce stanie się jedną z atrakcji, którymi na najbardziej zaawansowanych rynkach będą się chcieli wyróżnić producenci poszczególnych modeli.

E-bankowość

Awaria mBanku - błędy w przelewach

Poważny błąd w mBanku doprowadził dziś do wycieku danych użytkowników i nieprawidłowości w przelewach. Bank internetowy zablokował podgląd historii operacji i część funkcji w serwisie transakcyjnym.