Standard NetWach

Sprzedaż czytników i e-książek będzie szybko rosnąć... Bill Gates odrzuca apele o podział Microsoftu... Rusza IV generacja internetu... Google postawił na luksus... Pracownikowi firma prześle PIT e-mailem... Kogo Chińczycy podejrzeli w internecie...

E-commerce

Google postawił na luksus

Dzięki uruchomionej wczoraj platformie Boutiques.com firma chce sprzedawać znane marki.

Social Media

Wirtualne dobra warte ponad siedem miliardów dolarów

W tym roku kalendarzowym, wielbiciele gier nabędą wirtualne przedmioty za ponad siedem miliardów dolarów. W roku 2007 kwota ta była mniejsza o ponad dwa miliardy dolarów. Wzrost jest spory, a ma być jeszcze większy.

Mobile

Sprzedaż czytników i e-książek będzie szybko rosnąć

W 2010 r. na całym świecie sprzedanych zostanie ok. 10 mln czytników elektronicznych książek. W przyszłym roku ta liczba sięgnie 20 - 25 mln sztuk - przewiduje Scott Liu, prezes tajwańskiego E Ink Corporation.

EntertainmentStandard 2010

Amazon coraz bliżej Hollywood

W sieci pojawiła się platforma dla początkujących filmowców. Mogą dzięki niej nie tylko omówić swoje dzieła z innymi internautami, ale i zarobić. Na najlepszych czeka od stu tysięcy do miliona dolarów.

Więcej o konferencji EntertainmentStandard 2010

Inwestycje

Bill Gates odrzuca apele o podział Microsoftu

Bill Gates, prezes Microsoftu i Steve Ballmer, dyrektor wykonawczy koncernu odrzucili apel akcjonariuszy, aby dokonać podziału komputerowego giganta na mniejsze spółki operacyjne.

Sieć

Kogo Chińczycy podejrzeli w internecie

Chiński państwowy telekom tak zmanipulował ruch w internecie, że przez ponad kwadrans przez jego serwery przeszła masa danych związanych m.in. z amerykańskim rządem i takimi korporacjami jak Dell czy Microsoft - twierdzi specjalna komisja amerykańsko-chińska.

Rusza IV generacja internetu

CYFROWY POLSAT ma już modem do korzystania z superszybkiego dostępu do sieci LTE. Usługa zostanie uruchomiona w I kwartale przyszłego roku.

Internet dla firm

Już 30 tys. firm założyło za darmo stronę w sieci w ramach projektu "Rewolucja Internetowa". Co 20 minut zgłasza się kolejna.

Praca

Pracownikowi firma prześle PIT e-mailem

Pracodawca może przekazać pracownikowi PIT-40 i PIT-11 drogą elektroniczną. Musi tylko zachować odpowiedni wzór formularza.