Standard NetWach

Na Allegro kupisz bez rejestracji i komentarzy... Firmy kurierskie: UPS najpopularniejsza, BPS-Paczka najlepsza... Google Hotpot - polecane miejsca... Pierwszy bank w Polsce testuje wideorozmowy z klientami!... Internetu na dworcach nie będzie... Już ponad miliard ludzi na świecie pracuje zdalnie... Reputacja online decyduje o pracy...

E-commerce

Na Allegro kupisz bez rejestracji i komentarzy

Od 23 listopada Allegro umożliwi zakupy niezarejestrowanym użytkownikom. Spółka chce w ten sposób dotrzeć do lukratywnego rynku osób, dla których zakładanie konta jest trudne oraz tych, którymi kieruje impuls zakupowy.

Firmy kurierskie: UPS najpopularniejsza, BPS-Paczka najlepsza

Serwis Opineo.pl przeanalizował pozostawione przez jego użytkowników oceny firm kurierskich. Jak się okazuje, najpopularniejszy wcale nie oznacza najlepszy.

Wyszukiwarki

Google Hotpot - polecane miejsca

Firma Google wprowadza kolejną miejską usługę. W lipcu uruchomiono Places, czyli wyszukiwarkę miejsc, a teraz dołączy do niej Hotpot - system rekomendacji ulubionych restauracji, hoteli i banków.

E-bankowość

Pierwszy bank w Polsce testuje wideorozmowy z klientami!

ING Bank Śląski uruchamia możliwość wideorozmów z pracownikami swojej infolinii. Każdy klient, który zadzwoni do banku ze strony internetowej, będzie mógł nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć pracownika infolinii.

Sieć

Internetu na dworcach nie będzie

Kolejowa centrala wstrzymała ambitny projekt uruchomienia bezprzewodowej sieci internetowej na kilkuset dworcach - dowiedział się "DGP".

Praca

Już ponad miliard ludzi na świecie pracuje zdalnie

Pod koniec tego roku liczba mobilnych pracowników na świecie przekroczy miliard. Największy odsetek ludzi zatrudnionych na odległość jest w USA- ocenia w swym raporcie firma badawcza International Data Corporations (IDC).

Reputacja online decyduje o pracy

Firmy, które rekrutują pracowników, szukają w sieci informacji na ich temat. Także partnerzy biznesowi sięgają do zasobów Internetu, by sprawdzić współpracownika.