Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Standard Allegro zamiast Super Sprzedawcy

Allegro.pl postanowiło zlikwidować znacznik Super Sprzedawca, a na jego miejsce wprowadzić nowy program wskazujący najlepszych kontrahentów. O uzyskaniu znaku Standard Allegro w największym stopniu będą decydowały oceny klientów. Kryteria nowego programu są wysokie i wielu Super Sprzedawcom będzie ciężko je spełnić.

Standard Allegro zamiast Super Sprzedawcy
Serwis z aukcjami uznał, że oznaczenie Super Sprzedawca przestało spełniać swoja rolę i nie jest identyfikowane z rzetelnymi kontrahentami. Allegro postanowiło w inny sposób wskazywać na sprzedawców o usługach najwyższej jakości.

Standard Allegro będzie wprowadzany stopniowo. Na przełomie maja i czerwca znikną oznaczenia Super Sprzedawca. W tym samym czasie znak Standard Allegro pojawi się obok nazw użytkowników spełniających kryteria. Na listy aukcji trafi w sierpniu.

O kwalifikacji do programu będą pośrednio decydowały: kontakt z klientem, terminowa wysyłka oraz przestrzeganie zasad zwrotów i reklamacji. Bezpośrednim czynnikiem będą, wystawiane przez klientów, oceny dotyczące wyżej wymienionych działań sprzedawców.

Standard Allegro będzie przeznaczony dla kont firmowych z minimum 100 otrzymanych ocen, w tym 20 w ostatnich dwóch miesiącach i średnimi ocenami z ostatnich dwóch miesięcy na maksymalnie wysokim poziomie (czas realizacji zamówienia 5,0; koszt wysyłki 4,9; zgodność towaru z opisem 4,9; kontakt ze sprzedającym 4,9).

Sprzedawcy ubiegający się o Standard Allegro nie mogą też otrzymywać ostrzeżeń z powodu naruszeń i nie wywiązywać się z transakcji. Jeśli przekroczą listę 3 nierozstrzygniętych sporów transakcyjnych (w ciągu ostatnich dwóch miesięcy) stracą szansę na otrzymanie nowego znaku jakości.