Standard Allegro zamiast Super Sprzedawcy

Allegro.pl postanowiło zlikwidować znacznik Super Sprzedawca, a na jego miejsce wprowadzić nowy program wskazujący najlepszych kontrahentów. O uzyskaniu znaku Standard Allegro w największym stopniu będą decydowały oceny klientów. Kryteria nowego programu są wysokie i wielu Super Sprzedawcom będzie ciężko je spełnić.

Standard Allegro zamiast Super Sprzedawcy
Serwis z aukcjami uznał, że oznaczenie Super Sprzedawca przestało spełniać swoja rolę i nie jest identyfikowane z rzetelnymi kontrahentami. Allegro postanowiło w inny sposób wskazywać na sprzedawców o usługach najwyższej jakości.

Standard Allegro będzie wprowadzany stopniowo. Na przełomie maja i czerwca znikną oznaczenia Super Sprzedawca. W tym samym czasie znak Standard Allegro pojawi się obok nazw użytkowników spełniających kryteria. Na listy aukcji trafi w sierpniu.

O kwalifikacji do programu będą pośrednio decydowały: kontakt z klientem, terminowa wysyłka oraz przestrzeganie zasad zwrotów i reklamacji. Bezpośrednim czynnikiem będą, wystawiane przez klientów, oceny dotyczące wyżej wymienionych działań sprzedawców.

Standard Allegro będzie przeznaczony dla kont firmowych z minimum 100 otrzymanych ocen, w tym 20 w ostatnich dwóch miesiącach i średnimi ocenami z ostatnich dwóch miesięcy na maksymalnie wysokim poziomie (czas realizacji zamówienia 5,0; koszt wysyłki 4,9; zgodność towaru z opisem 4,9; kontakt ze sprzedającym 4,9).

Sprzedawcy ubiegający się o Standard Allegro nie mogą też otrzymywać ostrzeżeń z powodu naruszeń i nie wywiązywać się z transakcji. Jeśli przekroczą listę 3 nierozstrzygniętych sporów transakcyjnych (w ciągu ostatnich dwóch miesięcy) stracą szansę na otrzymanie nowego znaku jakości.