Środowy przegląd prasy

Wirusy zawitają do telefonów komórkowych. Muzykę w internecie będą oferować tylko najwięksi. Rynek chłodno przyjął ofertę publiczną krakowskiego Brokera FM. France Telecom pozbywa się książek. Kurs Vodafone, największego na świecie operatora telefonii komórkowej, spadł we wtorek do najniższego poziomu od siedmiu miesięcy. Do końca 2006 r. polskie firmy mogą uzyskać z Brukseli dofinansowanie przekraczające łącznie 2,1 mld euro.

GAZETA WYBORCZA

Wirusy zawitają do telefonów komórkowych

Wirusy w telefonach komórkowych? Coś, co do niedawna wydawało się mało prawdopodobne, może stać się realnym zagrożeniem. Wszystko dzięki Czechom i Słowakom

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2137829.html

Muzykę w internecie będą oferować tylko najwięksi

Jeden z europejskich pionierów na rynku sprzedaży muzyki przez internet brytyjski OD2 zmienił właściciela

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,52981,2143713.html

PULS BIZNESU

Broker sprzeda się tanio, ale ofercie nie grozi fiasko

Rynek chłodno przyjął ofertę publiczną krakowskiego Brokera FM. Właściciel radia RMF FM nie załamuje jednak rąk. Broker FM, właściciel największej stacji radiowej w Polsce, zrezygnował z emisji 300 tys. akcji serii D, z której środki miał przeznaczyć na ekspansję. Niski popyt w procesie budowania księgi popytu zmusił go też do ustalenia ceny sprzedaży akcji serii C na minimalnym poziomie 83 zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=300714

France Telecom pozbywa się książek

France Telecom (FT), druga co do wielkości firma telekomunikacyjna w Europie, chce pozbyć się 43 proc. akcji w Pages Junes, wydawcy książek telefonicznych. Sprzedaż ma być przeprowadzona w formie IPO. FT ma nadzieję uzyskać z niej 1,79 mld EUR (8,2 mld zł). W przyszłości spółka zamierza skupić się na telefonii komórkowej i dostarczaniu usług internetowych

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=300744 (dostęp płatny)

Cena akcji Vodafone najniższa od grudnia

Kurs Vodafone, największego na świecie operatora telefonii komórkowej, spadł we wtorek do najniższego poziomu od siedmiu miesięcy. Tak niskie notowania spółki to skutek wojny cenowej między operatorami działającymi na brytyjskim rynku. Pogorszyły je także spekulacje dotyczące odejścia jednego z szefów regionalnych spółki.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=300720 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Fundusze dla firm

Do końca 2006 r. polskie firmy mogą uzyskać z Brukseli dofinansowanie przekraczające łącznie 2,1 mld euro. Nadmiar formalności, biurokracja, brak wyraźnych priorytetów i rzetelnych informacji o możliwościach ubiegania się o fundusze mogą tę pomoc znacząco utrudnić.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040623/ekonomia/ekonomia_a_7.html

Stabilizacja na światowym rynku fuzji i przejęć

W pierwszym półroczu 2004 roku na całym świecie zamknięto transakcje fuzji i przejęć (M&A) o łącznej wartości 557 mld USD, czyli niewiele większej niż rok wcześniej (553 mld). Zdecydowanie zwiększyła się ich wartość w Polsce z 1,1 mld do 1,9 mld USD.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040623/ekonomia/ekonomia_a_14.html