Środowy przegląd prasy

Rolnicza agencja może wkrótce podpisać wielomilionowe umowy z HP. Kodak, amerykański potentat branży fotograficznej, chce przewodzić na rynku fotografii cyfrowej i zdywersyfikować działalność. Zbawienia offsetowego nie będzie. Tylko co trzecia mała i średnia firma chce ubiegać się o środki pomocowe na inwestycje w nowe technologie.

PULS BIZNESU

HP znowu zarobi

Rolnicza agencja może wkrótce podpisać umowy z HP, czyli firmą budującą informatyczny IACS. Ich wartość sięgnie 40 mln zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls_dzis&id=299730

Kodak chce wejść w farmację

Kodak, amerykański potentat branży fotograficznej, chce przewodzić na rynku fotografii cyfrowej i zdywersyfikować działalność. W ciągu następnych 2-3 lat zamierza położyć nacisk na rynki usług drukarskich i farmaceutyczny. Na nich poszukuje kandydatów do fuzji lub przejęć.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=299713 (dostęp płatny)

Energis ma własne numery

Spółka telekomunikacyjna stała się realnym operatorem telefonicznym dla firm. Wprowadziła też ISDN. Energis Polska, operator telekomunikacyjny dla biznesu, wprowadził do oferty własne numery abonenckie, dzięki czemu stał się nowym operatorem telefonii stacjonarnej. W warszawskiej strefie numerycznej jego numery będą się zaczynały od 481, 482 i 483.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=299733 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Ostrożnie z inwestycjami

Tylko co trzecia mała i średnia firma zamierza ubiegać się o unijne fundusze pomocowe na inwestycje w nowe technologie, a ponad 40 proc. w ogóle nie ma takich planów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040616/ekonomia/ekonomia_a_10.html

Symulacja epidemii

Dzięki komputerowym symulacjom możliwe jest przewidywanie rozprzestrzeniania się chorób zwierząt, roślin i ludzi. Prace nad odpowiednim oprogramowaniem prowadzą polscy naukowcy w ramach projektu Polish-British Young Scientist Programme

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040616/nauka/nauka_a_2.html

Zbawienia offsetowego nie będzie

Po kilkunastu miesiącach od podpisania największych z 7 umów offsetowych wartości ponad 7 mld USD bezpowrotnie mija okres entuzjastycznych nadziei, że sukces propagandowy przełoży się na osiągnięcia gospodarcze.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_040616/ekonomia/ekonomia_a_11.html

GAZETA WYBORCZA

iTunes Music Store ruszył w Europie

Od wtorku internauci z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii mogą kupować w iTunes Music Store, największym sieciowym sklepie z muzyką. My poczekamy do jesieni

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2132024.html

Wydarzenia

Dzisiaj w Warszawskim Centrum Wystawienniczym Expo XXI ruszają targi bitech 2004

http://www.marcusevansexhibitions.com/congresshtml/congressdetailscongportal.asp?eventid=8067&pageid=149