Środowy przegląd prasy

  • (idg),

W intenecie mieszka już sto wirtualnych postaci. Rząd utrudni przedsiębiorcom starania o unijne wsparcie. Kierowany przez ministra Andrzeja Raczkę resort finansów przygotowuje projekt informatyczny do obsługi systemu podatkowego. Roboczo nazywa się e-podatki. Koszt jego budowy może przekroczyć 1 mld zł.

GAZETA WYBORCZA

Idą Linguboty

W sieci globalnej mieszka już sto wirtualnych postaci. Są przyjazne i bardzo rozmowne. Dwie z nich mówią po polsku (s. 18)

http://serwisy.gazeta.pl/nauka/1,34150,1969743.html

Przetarg z musu

Dużo dostajesz, musisz zrobić przetarg. Rząd utrudni przedsiębiorcom starania o unijne wsparcie z funduszy strukturalnych (s. 19)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,1969778.html

Koniec dobrych wiadomości

W USA gazety i magazyny tracą czytelników, a największe sieci telewizyjne widownię. To pierwsze skutki epokowej transformacji amerykańskich mediów - oceniają autorzy raportu Columbia University (s. 24)

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,1969420.html

PULS BIZNESU

Przetarg na system e-podatki dla resortu finansów

Kierowany przez ministra Andrzeja Raczkę resort finansów przygotowuje ogromny i kosztowny projekt informatyczny do obsługi systemu podatkowego. Roboczo nazywa się e-podatki. Ma zastąpić system poltax, być większy od informatyzacji ZUS i kosztować grubo ponad miliard złotych. A że w dużych zamówieniach informatycznych posucha, firmy IT, takie jak Prokom czy Computerland, już ostrzą sobie zęby. (s.http://www.pb.pl/content.aspx?sid=wiadomosci&id=283706

FSC szuka nowych partnerów

Uporządkowanie zasad współpracy z partnerami i kontrakty unijne mają wynieść Fujitsu Siemens Computers na szczyty polskiego rynku IT.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=283607 (dostęp płatny)

GAZETA PRAWNA

Mniej nowych spółek z obcym kapitałem

W końcu ubiegłego roku w systemie REGON zarejestrowanych było prawie 49 tys. spółek prawa handlowego z udziałem kapitału zagranicznego. Ich liczba zwiększyła się więc, tak jak w 2002 r., o 1,6 tys., czyli znacznie mniej niż w latach poprzednich – wynika z danych GUS. Przegrywamy więc międzynarodową rywalizację w zabiegach o przyciągnięcie dużych inwestycji, ale także konkurencję o średni i mały kapitał zagraniczny. (s. 9)

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1163&dok=1163.28.3.2.9.2.0.1.htm

GAZETA BANKOWA

Firmy głosują na internet

Bankowość internetowa dla firm cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przyrost liczby korporacyjnych klientów odnotowały wszystkie banki, a w niektórych przypadkach był on naprawdę imponujący. (wyd. 11/2004)

http://www.gazetabankowa.pl/dzialy_gb/instrumenty/teleinformatyka/0,5184,142,art.html