Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy przegląd prasy

Dziś w Parlamencie Europejskim rozstrzygną się losy patentów na myśl informatyczną. ARiMR jest coraz bliżej umowy z HP. Leasing systemów wspomagających zarządzanie to rzadkość. Computer Service Support nie zmienia strategii. Bułgarskie plany Deutsche Telekom.

GAZETA WYBORCZA

W Parlamencie Europejskim o informatyceEurodeputowani debatowali wczoraj, czy w Unii Europejskiej powinien pojawić się nowy patent – na myśl informatyczną. Mimo protestów małych firm i organizacji pozarządowych deputowani są chyba za. Dziś głosowanie. (s. 19)

PULS BIZNESU

Aneks do IACSNegocjacje zakończone, a umowa bardzo blisko. Według nieoficjalnych informacji, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) już dziś może podpisać z HP aneks do umowy na budowę systemu IACS, który będzie odpowiadał za dopłaty dla rolników. (s. 8)

Firmy chcą własnych ERPLeasing nie należy do częstych form finansowania zakupu systemów ERP. Kupujących zniechęcają obawy o własność aplikacji. (s. 23)

PARKIET

CSS: przejęcia w przyszłym rokuNiedawne przetasowania w akcjonariacie Computer Service Support nie spowodują zmian w strategii spółki. Firma nadal szuka spółek do przejęcia. Ewentualne akwizycje będą miały miejsce w przyszłym roku. (s. 6)

Deutsche Telekom zainteresowany MobilTelemDeutsche Telekom jest zainteresowany przejęciem kontroli nad największym operatorem sieci telefonii komórkowej w Bułgarii – MobilTelem – podał niemiecki dziennik Handelsblatt". Inni zainteresowani to Vodafone, Telekom Austria, TeliaSonera i Telenor. (s. 9)