Środowy przegląd prasy

UMTS później o kolejny rok. Softbank jest faworytem w przetargu na CEPIK. Wzrastają szanse na układ Szeptela. Virgin rozpoczął sprzedaż muzyki przez Internet.

GAZETA WYBORCZA

Kolejne odroczenie

Polscy operatorzy komórkowi otrzymali zgodę Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty na przesunięcie o rok terminu uruchomienia sieci telefonii trzeciej generacji. (s. 20)

Virgin w Internecie

Sieć sklepów muzycznych Virgin Megastore rozpoczęła w poniedziałek internetową sprzedaż piosenek. Cena ściągnięcia jednego pliku – ok. 95 centów – należy do najniższych wśród ofert dotychczas uruchomionych płatnych serwisów. (s. 20)

Skomunikowali się

Koncern AOL Time Warner oraz największa agencja informacyjna na świecie Reuters Group doszły do porozumienia w sprawie zgodności między swoimi komunikatorami internetowymi. (s. 21)

PULS BIZNESU

Softbank faworytem

W poniedziałek do MSWiA wpłynęło pięć ofert na budowę ewidencji pojazdów. Najtańszą złożył Softbank, daleko w tyle pozostawiając ComArch, ComputerLand, Ster-Projekt i IBM. To kolejny duży kontrakt, który może zdobyć warszawska firma. (s. 6)

PARKIET

Szeptel ma większe szanse na układ

Kolejna wierzytelność wobec Szeptela przejął jego największy akcjonariusz – Media Net Interactive (MNI). Tym razem chodzi o ponad 4 mln zł należne Telekomunikacji Polskiej. To zwiększa szanse spółki na przyjęcie przez wierzycieli zaproponowanego im układu (s. 4)