Środowy przegląd prasy

Skonsolidowane przychody TP wyniosły 4,5 mld zł netto i były o 2,5 proc. wyższe niż rok wcześniej. Od wierzycieli zależy dalsze istnienie Szeptela. Vodafone nie przejmie łatwo Polkomtela.

PARKIET

TP zwiększa sprzedaż

Wyniki grupy TP za I kw. br. były zgodne z oczekiwaniami analityków i zarządu spółki. Skonsolidowane przychody TP wyniosły 4,5 mld zł netto i były o 2,5 proc. wyższe niż rok wcześniej. Swój I kw. kolejną stratą zamknął natomiast Centertel. Operator jest już coraz bliżej osiągnięcia rentowności. (s. 3)

Agora z minusem

W I kw. strata netto grupy Agora wyniosła 4,8 mln zł. Spadek przychodów jest następstwem gorszych wyników „Gzety Wyborczej”. Dziennik odnotował ponad 12 proc. mniejsze wpływy z reklam. Medialny koncern prawdopodobnie nie zrealizuje tegorocznej prognozy 10 proc. wzrostu, o czy m poinformował zarząd spółki. (s. 3)

PULS BIZNESU

Dla kogo Polkomtel?

Stanisław Speczik, prezes KGHM i szef rady nadzorczej operatora, stwierdził, że oferta zakupu akcji firmy skierowana zostanie do szerokiego grona inwestorów. Specjaliści są zdania, że jest to jedynie element negocjacji, a akcje Polkomtela i tak przejmie Vodafone. (s. 5)

Co z Szeptelem

Balansująca na krawędzi bankructwa spółka przekonuje wierzycieli do zawarcia układu. Od porozumienia zależy dalsze istnienie spółki. Specjaliści ostrożnie oceniają szanse przetrwania Szeptela. (s. 7)