Środowy przegląd prasy

Elektrim Telekomunikacja sfinalizował sprzedaż spółek telewizji kablowej, m.in. operatora sieci Aster City. Centertel planuje zwiększenie w tym roku przychodów o 25% z 3,46 mld w 2002 r. Do wakacji TP SA wybierze m.in. generalnego dostawcę sprzętu i opracuje projekt budowy systemu finansowo-księgowego.

Gazeta Wyborcza

Kablówki sprzedane

Elektrim Telekomunikacja sfinalizował sprzedaż spółek telewizji kablowej, m.in. operatora sieci Aster City. Inwestor otrzymał niezbędne pozwolenia z UOKiK i z MSWiA. W listopadzie 2002 r. ET podpisał umowę sprzedaży spółek telewizji kablowej za 110 mln Euro z konsorcjum Hicks Muse Tate Furst, Emerging Markets Partnership i Argus Capital Partners. (s. 22)

Dochodowa Idea

Centertel planuje zwiększenie w tym roku przychodów o 25% z 3,46 mld w 2002 r. Spółka zamierza też przynieść zyski. W pierwszym kwartale tego roku Centertel miał 734 mln zł przychodów i zakończył go z 4,8 mln klientów. Na koniec roku firma planuje obsługiwanie 5,5 mln użytkowników. (s. 22)

Puls Biznesu

TP SA wybierze sprzęt IT wraz z France Telecom

Do wakacji TP SA wybierze m.in. generalnego dostawcę sprzętu i opracuje projekt budowy systemu finansowo-księgowego. Żeby było taniej, na zakupy wybiera się wraz z inwestorem – France Telecom. (s. 7)

E-banki wydając mniej, dają więcej

Nowe technologie wykorzystywane w bankowości nie są tanie. Ale tzw. high-tech banking bardzo skutecznie ogranicza koszty działania e-instytucji finansowej. W rezultacie klient dostaje więcej. Specjaliści utrzymują, że do końca 2005 r. liczba kont internetowych w polskich bankach przekroczy 2 mln. (s. II)

Wi-Fi nie jest technicznym przeciwieństwem UMTS

W przyszłą środę swoją strategię dotyczącą udostępniania usług transmisji danych w technologii Wi-Fi ma przedstawić PTK Centertel. Przedstawiciele Polkomtela zadeklarowali, że pierwsze punkty dostępowe pojawią się "niebawem", a na pewno do końca 2003 r. sieć Wi-Fi zostanie uruchomiona w kilkunastu obiektach w Polsce (s. VI)

Parkiet

Ericsson będzie redukował koszty

We wtorek formalnie pełnienie funkcji dyrektora generalnego Ericssona rozpoczął Carl-Henric Svanberg, zastępując na tym stanowisku Kurta Hellstroema. Nowy szef firmy w pierwszym rzędzie będzie musiał jeszcze bardziej obniżyć koszty działalności. (s. 9)