Środowy przegląd prasy

Duzi producenci desktopów tracą rynek, a renesans przeżywają małe montownie biurkowych PC-tów. Amerykanie obawiają się cyberterroryzmu i szykują się do obrony przed terrorystycznymi atakami w sieci. Afera księgowa w Qwest Communications.

GAZETA WYBORCZA

Na celowniku cyberwojowników

Stany Zjednoczone szykują się do obrony przed terrorystycznymi atakami w sieci. Jej stan będzie monitorowany i przedstawiany na wielkiej tablicy. Jednocześnie opracowywane są plany ataku na sieć wroga. Dla krajów takich jak Libia, Irak, czy Iran, które nie maja szans z USA w wojnie konwencjonalnej, atak na amerykańską sieć cywilną jest wielką pokusą. Obawy przed takim atakiem nasiliły się po 11 września. (s. 15)

PULS BIZNESU

Dodatek "Technologia & Biznes"

"Technologia & Biznes" to tytuł dodatku specjalnego do dzisiejszego wydania "Pulsu Biznesu", a w nim m.in. o tym, że duzi producenci desktopów tracą rynek, a renesans przeżywają małe montownie biurkowych PC-tów. Poza tym obszerny materiał na temat wykorzystania Internetu i rozwiązań CRM w centrach Call Center.

PARKIET

Infovide później na giełdę

O 8%, do około 50 mln zł, wzrosły w minionym roku przychody firmy doradczej Infovide. Prezes spółki podtrzymał plan wprowadzenia jej na giełdę. Na razie jednak poszukuje dla niej inwestora finansowego, co powinno się zakończyć w pierwszej połowie roku. (s. 5)

Skandal księgowy w Qwest

Prokuratura federalna USA przygotowuje akty oskarżenia przeciw kilku menedżerom średniego szczebla spółki telekomunikacyjnej Qwest Communications. Będą one dotyczyć nadużyć w prowadzeniu księgowości firmy. (s. 8)