Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy przegląd prasy

Poznański Emax chce zwiększać swoje wyniki o co najmniej o 20% rocznie. Optimus będzie kontynuował prace przy wdrażaniu systemów informatycznych dla NATO. Francuski Alcatel, spodziewa się spadku sprzedaży w tym kwartale aż o 30%. "Biznes & Technologia" to dodatek specjalny do "Pulsu Biznesu", a w nim m.in. o stanie naszego rynku telefonicznych połączeń z Internetem i o korzyściach płynących z wykorzystania call center.

RZECZPOSPOLITA

Większa ostrożność, mniejsze koszty Co najmniej o 20% rocznie chce zwiększać swoje wyniki poznańska grupa informatyczna Emax. We wtorek jej zarząd podał, że w 2002 r. firma osiągnęła 8,6 mln zł zysku netto, czyli o ponad 34% więcej niż rok wcześniej. Przychody firmy wzrosły o 25,5% do niemal 203 mln zł. (s. B5)

PULS BIZNESU

Monopol TP SA przestał istnieć tylko pozornie Mimo liberalizacji rynku telefonicznych połączeń z Internetem, jego aktualny stan przedstawia się dość tajemniczo. Teoretycznie usługi takie w oparciu o numery rozpoczynające się od 020 świadczy 40 firm. Jednak ani ich przedstawiciele, ani TP SA nie chcą na ten temat mówić. (dodatek "Biznes & Technologia" s. II)

Telefon jest najbardziej popularnyZ usług call center korzystają najczęściej firmy zagraniczne. One bowiem znają rolę telemarketingu z macierzystych rynków. Polskie firmy rzadko korzystają z tego sposobu dotarcia do klientów i nieczęsto wprowadzają do budżetów pozycję call center. (dodatek "Biznes & Technologia" s. VI)

PARKIET

NATO z OptimusemOptimus będzie kontynuował prace w bazie wojskowej PMO SHAPE w belgijskim Mons, przy wdrażaniu systemów informatycznych dla NATO. Łącznie wartość prac wykonanych przez spółkę dla Sojuszu Północnoatlantyckiego przekroczy 1 mln euro. (s. 6)

Alcatel zapowiada spadek sprzedażyNajwiększy w Europie producent sprzętu telekomunikacyjnego, francuski Alcatel, spodziewa się spadku sprzedaży w tym kwartale aż o 30%. Przyczyny to coraz mniejszy popyt na części do światłowodów i sprzęt telekomunikacyjny. Ubiegły rok spółka zakończyła siódmą z rzędu stratą kwartalną. (s. 10)