Środowy przegląd prasy

Już w styczniu będziemy mieli możliwość wysyłania SMS-ów i e-maili ze zwykłego telefonu stacjonarnego. Microsoft w Polsce nadal mniejszą uwagę będzie skupiał na rynku odbiorców indywidualnych. Winni temu są piraci. Znajdujący się w finansowych tarapatach France Telecom, który jutro ogłosi plan restrukturyzacji, chce przejąć całkowitą kontrolę nad spółką Orange.

GAZETA WYBORCZA

SMS ze zwykłego telefonu Już w styczniu firma Fincom wprowadzi w Polsce usługę umożliwiającą wysyłanie SMS-ów i e-maili ze zwykłego telefonu stacjonarnego. Firma działająca z wykorzystaniem kapitału czesko-niemieckiego zaprezentowała specjalne urządzenie o nazwie Phone Buddy Expert, wyposażone w klawiaturę i wyświetlacz LCD, rozszerzające możliwości zwykłego telefonu. Urządzenie ma kosztować ok. 350 zł. (s. 23)

RZECZPOSPOLITA

Microsoft na nowym rynkuPodobnie jak na świecie, także w Polsce Microsoft poszerza swą ofertę. Dotychczas proponował niezbyt szeroki asortyment produktów masowych, takich jak systemy operacyjne i pakiety biurowe. Teraz stał się również dostawcą systemów do zarządzania dla MSP. Ze względu na skalę piractwa w Polsce Microsoft nadal mniejszą uwagę będzie skupiał na rynku odbiorców indywidualnych, który przynosi zaledwie 10% obrotów firmy w naszym kraju. (s. B 4)

PRAWO I GOSPODARKA

Tylko cały OrangeFrance Telecom zmierza do przejęcia pełnej kontroli nad swoim partnerem spółką Orange. Telekomunikacyjny gigant już w najbliższych dniach może rozpocząć wykupywanie akcji operatora komórkowego od udziałowców mniejszościowych. FT posiada już 88% udziałów w Orange. Przejęcie dalszych 12% akcji będzie kosztowało firmę 5 mld euro. (s. 10)

PARKIET

Wzrasta zaufanie do France TelecomKoszty pożyczania pieniędzy przez France Telecom osiągnęły najniższy poziom od ponad roku. Druga pod względem wielkości spółka telekomunikacyjna w Europie ma jutro ogłosić plan redukcji gigantycznego zadłużenia sięgającego 70 mld euro. (s. 3)

PULS BIZNESU

Technologa & biznesTo tytuł specjalnej wkładki do dzisiejszego "Pulsu Biznesu". W niej m.in. o polskim Linuksie, audycie Web Trust w Unizeto, eksperci rynku IT o problemach outsourcingu.