Środowy przegląd prasy

Za obsługę informatyczną zbliżających się wyborów podatnicy zapłaca dwa razy tyle co za ostatnie wybory parlamentarne. Możliwe, że od lispopada TP SA nawet o 1/3 obniży ceny połączeń z sieciami komórkowymi.

GAZETA WYBORCZA

Nie tak różowy interes

W ciągu czterech lat wartość branży porno on-line ma się podwoić. Tak wynika z badań Jupiter Media Metrix. W tej chwili wartość tego rynku oceniana jest na 230 mln USD, jednak jak twierdzą analitycy, w tej branży o zarobek coraz trudniej. Powodem jest rosnąca konkurencja. (s. 22)

RZECZPOSPOLITA

Prokom głównym wykonawcą

Obsługa informatyczna zbliżających się wyborów samorządowych będzie kosztować podatników 24,5 mln zł, czyli dwukrotnie więcej niż ostatnich wyborów parlamentarnych. Wzrost kosztów tłumaczony jest tym, że wybory samorządowe są znacznie bardziej skomplikowane od parlamentarnych i prezydenckich. (s. B4)

PARKIET

Szeptel czeka na pieniądze

Operator z Szepietowa nie sprzedał, wbrew zapowiedziom, aktywów telekomunikacyjnych w Białymstoku. Rozmowy trwają, a Szeptel czeka aż inwestor znajdzie pieniądze. (s. 5)

PRAWO I GOSPODARKA

Przerzucanie ciężarów

Zapowiadana przez naszego dominującego operatora, obniżka cen połączeń z sieciami komórkowymi może wywołać reakcję łańcuchową i zmniejszyć wysokość rachunków telefonicznych we wszystkich sieciach. Według nieoficjalnych danych TP SA zamierza od początku listopada obniżyć ceny połączeń do sieci komórkowych średnio o 1/3. (s. 6)

Nowa oferta AOL

Internetowy dział medialnego giganta AOL Time Warner – America OnLine, chce pozyskać nowych klientów. Wprowadza zatem nowe usługi i oprogramowanie. Spadek dochodów z reklam spowodował bowiem kłopoty finansowe spółki.

Puls Biznesu

Polscy i zagraniczni integratorzy będą walczyć o miliardy EUR

Wraz z napływem do Polski środków pomocowych UE, działalność w Polsce mogą zintensyfikować zagraniczni integratorzy. (str. VI)

Sprawy urzędowe będzie można załatwić on-line

E-podpis stoi na drodze internetowego dostępu do urzędów.

Działanie publicznej administracji ma szansę usprawnić system internetowego dostępu do urzędów. Pierwszą tego typu inicjatywą jest portal Wrota Małopolski. Do sukcesu brakuje jednak podpisu elektronicznego. (s. VIII)