Środowy Przegląd Prasy

Bełchatów chce pozyskać inwestycję koreańskiej spółki Humax, producenta plazm i LCD... 7 czerwca sąd zdecyduje o PTC... Klienci sieci Era powinni się dobrze zastanowić, czy skorzystać z nowego, wakacyjnego cennika dotyczącego rozmów zagranicznych... Zadziwia cena, jaką TVN zamierza zapłacić za Onet... Megastraty i nowe plany Vodafone... Piratom zdecydowanie dziękujemy... Satelitarne urządzenia nawigacyjne GPS w oszałamiającym tempie zdobywają samochodowy rynek... eBay: odrabia straty po falstarcie...

PARKIET

Megastraty i nowe plany Vodafone.

Niemiłą wiadomość o 21,9 mld funtów strat koncern komórkowy Vodafone osłodził wyższą dywidendą i obietnicą szybszego rozwoju.

http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=438833

PULS BIZNESU

Plazma z Bełchatowa

Dziś władze miasta złożą wniosek o objęcie specjalną strefą ekonomiczną. Dzięki temu koreański producent plazm i LCD stworzy 200 miejsc pracy. Chodzi o koreańską firmę Humax, która ma w Pruszczu Gdańskim i Warszawie centra badawczo-rozwojowe.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=37242C7C-66A6-4A26-A3A0-9ABEB6762336

7 czerwca sąd zdecyduje o PTC

Sąd nie rozpatrzył wczoraj apelacji Elektrimu dotyczącej zmian w KRS Polskiej Telefonii Cyfrowej. Warszawska spółka domaga się wpisania jej przedstawicieli do zarządu i rady nadzorczej. Twierdzi, że po decyzji trybunału arbitrażowego to ona jest właścicielem 48 proc. udziałów.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=BFDAA2B2-07D4-463A-B251-AC58F1BB49B0 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Obniżka, a nawet podwyżka

Klienci sieci Era powinni się dobrze zastanowić, czy skorzystać z nowego, wakacyjnego cennika dotyczącego rozmów zagranicznych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060531/ekonomia/ekonomia_a_4.html

Kosztowne narodziny multimedialnego giganta

Sens połączenia sił wiodącej stacji telewizyjnej i największego portalu internetowego nie budzi wątpliwości. Zadziwia jednak cena, jaką TVN zamierza zapłacić za Onet.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060531/ekonomia/ekonomia_a_15.html

Piratom zdecydowanie dziękujemy

Artyści, producenci oprogramowań komputerowych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej przekonują młodych ludzi, aby sięgali tylko po oryginalne nagrania i programy.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060531/ekonomia/ekonomia_a_16.html

Kierowcy polubili nawigację

Satelitarne urządzenia nawigacyjne GPS w oszałamiającym tempie zdobywają samochodowy rynek. Wróży się im karierę podobną do tej, jaką zrobiły telefony komórkowe.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060531/ekonomia/ekonomia_a_17.html

GAZETA PRAWNA

eBay: odrabia straty po falstarcie

Po ubiegłorocznym niepowodzeniu do rywalizacji o pieniądze internautów stanął polski oddział amerykańskiego giganta aukcji w sieci - eBay.

http://www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1723.81.3.2.7.1.0.1.htm