Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Vodafone złożył w wiedeńskim sądzie wniosek, który ma uniemożliwić polskim udziałowcom zdobycie kontroli w Polkomtelu. PO złożyła zawiadomienie do prokuratury o zbadanie tajemniczej umowy z niewielką firmą Handsoft. Zagrożone wejście Polski do strefy Schengen. Komisja Europejska straciła cierpliwość w sprawie wysokich cen, jakie płacą klienci sieci komórkowych za telefonowanie za granicą. Pod względem liczby szerokopasmowych łączy byliśmy pod koniec 2005 roku na dziesiątym miejscu w Europie. Dziś wznowione zostaną prace mające doprowadzić do powołania prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Armia będzie kupować sprzęt w przetargach elektronicznych. Telekomy zapłacą mniej za UMTS.

PULS BIZNESU

Plus poszedł w ślady EryVodafone złożył w wiedeńskim sądzie wniosek, który ma uniemożliwić polskim udziałowcom zdobycie kontroli w Polkomtelu.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=513B7C33-5074-4E5A-9A23-F7E728203C1D

PO krytykuje przetarg w LPPlatforma złożyła zawiadomienie do prokuratury o zbadanie tajemniczej umowy z niewielką firmą Handsoft.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=2289&guid=1448CC03-EB5E-411E-A67E-C28749024D9A

RZECZPOSPOLITA

Za rok rachunki mogą spaść o dwie trzecieKomisja Europejska straciła cierpliwość w sprawie wysokich cen, jakie płacą klienci sieci komórkowych za telefonowanie za granicą. Chce wydać rozporządzenie, które ograniczy ceny połączeń.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060329/ekonomia/ekonomia_a_8.html

Coraz gęstsza sieć w Polsce Pod względem liczby szerokopasmowych łączy byliśmy pod koniec 2005 roku na dziesiątym miejscu w Europie - wynika z szacunków firmy badawczej Point Topic.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060329/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Nie można wydać ważnych decyzji Dziś wznowione zostaną prace mające doprowadzić do powołania prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Na jego podpis czeka sporo dokumentów, które mogą spowodować obniżenie cen usług telekomunikacyjnych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060329/ekonomia/ekonomia_a_14.html

Czołg będzie dostępny w sieciSzykuje się rewolucja w systemie wojskowych zakupów. Armia będzie kupować sprzęt w przetargach elektronicznych.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060329/ekonomia/ekonomia_a_18.html

Telekomy zapłacą mniej za UMTSUmorzenie trzem operatorom komórkowym: PTC, Polkomtelowi i Centertelowi, jednej czwartej pozostałych opłat za UMTS w zamian za wcześniejszą spłatę 75 proc. to propozycja Ministerstwa Transportu i Budownictwa.

http://rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060329/ekonomia/ekonomia_a_46.html

GAZETA.PL

Zagrożone wejście Polski do strefy Schengen Jeśli za półtora roku niemiecka straż graniczna będzie nadal pytać nas o dokumenty, to może to być tylko nasza wina. Szykuje się bowiem poślizg w naszym wejściu do strefy bez granic.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,3242650.html

Ile kosztuje Polaka dzwonienie przez komórkę z zagranicyhttp://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3243080.html

POLITYKA

Potęga GoogleFirma Google jest dziś warta 100 miliardów dolarów - prawie dziesięć razy tyle, co General Motors. Ale też opiera się na pomyśle, który dziś ma znaczenie nie mniejsze, niż kiedyś - wynalezienie samochodu.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead10&news_cat_id=537&news_id=175171&layout=1&forum_id=3685&fpage=Threads&page=text (fragmenty artykułu)