Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Dzięki temu, że fundusz dokupił 13 proc. akcji, Netii łatwiej będzie wejść w UMTS i połączyć telefonie. Comp z sukcesem wezwał na Novitusa. Za mało pracowni komputerowych na uczelniach, zbyt drogie programy z licencjami - to powody nagminnego łamania prawa przez studentów. Kluska walczy o odsetki. Onet i SuperMemo chcą uczyć internautów. Jaka jest rzeczywista popularność Firefoksa? Telenowela z kieszeni.

PULS BIZNESU

Novator umocni NetięDzięki temu, że fundusz dokupił 13 proc. akcji, Netii łatwiej będzie wejść w UMTS i połączyć telefonie.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=CDD69BEC-BA8A-4DBA-B2AB-39D970FB11B8 (dostęp płatny)

Udane wezwanieComp z sukcesem wezwał na Novitusa. Oficjalne wyniki wezwania jutro, ale wszystko wskazuje na to, że się udało, choć bez udziału BRE Banku.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=7351&guid=1B9C43FB-6694-48F6-921D-B3F0AE809B11 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

Piraci ze studenckim indeksem Za mało pracowni komputerowych na uczelniach, zbyt drogie programy z licencjami - to powody nagminnego łamania prawa przez studentów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060118/kraj/kraj_a_9.html

GAZETA PRAWNA

Kluska walczy o odsetkiJutro rozprawa odwoławcza Romana Kluski. Biznesmen domaga się prawie 1,5 miliona złotych odszkodowania, co jest równe sumie odsetek za przetrzymanie przez 16 miesięcy ośmiu milionów złotych jego poręczenia. Jeśli sąd przychyli się do wniosku, będzie to precedens w kolejnych tego typu sprawach.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/29.html?numer=1631&dok=1631.29.3.2.14.1.0.1.htm

GAZETA.PL

Onet i SuperMemo chcą uczyć internautów Nowa oferta edukacji przez internet. Portal Onet.pl we współpracy z firmą szkoleń elektronicznych SuperMemo World uruchomiły swoją Akademię Internetową.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3117858.html

Jaka jest rzeczywista popularność Firefoksa? Francuska firma badawcza XiTi ogłosiła wyniki swojego badania popularności przeglądarki Mozilla Firefox. Okazuje się, że już ponad 20 procent Europejczyków korzysta z tego programu. Firefox jest najpopularniejszy w Finlandii, gdzie według XiTi używa go aż 38,4 proc internautów. Co ciekawe, te dane wyraźnie różnią się od wyników popularnego badania gemiusTraffic.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,3117343.html

POLITYKA

Telenowela z kieszeniDwa miliardy użytkowników telefonów komórkowych (tylu ich jest już na świecie) nabrało apetytu. SMS, dzwonki, MMS, gry, aparaty fotograficzne i kamery czy muzyka MP3 to były przystawki. Teraz pora na coś bardziej konkretnego. Wśród nowych propozycji największe szanse ma dostęp do telewizji.

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead09&news_cat_id=16&news_id=168260&layout=1&forum_id=2711&fpage=Threads&page=text