Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Z kwartału na kwartał kurczy się udział Telekomunikacji Polskiej w rynku połączeń. Zeznanie podatkowe za 2006 r. będzie można składać przez Internet. Wirtualna Polska, czyli TP SA w podwójnym nelsonie. Trefne kliki kolejną plagą w sieci. Operatorzy w USA łączą się. Sprzedaż komórek rośnie wolniej. Subtelne fale gamma rządzą naszą wyobraźnią. Bratysława miastem technologii przyszłości. W sieci najchętniej kupują młodzi. Jarmark świat eBay.pl.

RZECZPOSPOLITA

Konkurencja bierze taniejZ kwartału na kwartał kurczy się udział Telekomunikacji Polskiej w rynku połączeń. TP traci ze względu na wyższe niż u konkurencji ceny.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050504/ekonomia/ekonomia_a_20.html

Sprzedaż komórek rośnie wolniejW I kwartale 2005 r. producenci sprzedali na całym świecie 172 mln telefonów komórkowych - 10 proc. więcej niż rok wcześniej.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050504/ekonomia/ekonomia_a_12.html

Najnowocześniejsze rozwiązaniaPod Bratysławą ma powstać specjalna strefa ekonomiczna - europejski odpowiednik kalifornijskiej Krzemowej Doliny, gdzie znajdą siedzibę światowe firmy komputerowe, biotechnologiczne, nanotechnologiczne oraz centrum naukowo-badawcze dla dostawców wielkich koncernów samochodowych.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050504/ekonomia/ekonomia_a_22.html

GAZETA PRAWNA

W sieci najchętniej kupują młodziKupowanie w sklepach internetowych nie jest jeszcze tak popularne, jak np. w USA, ale cieszy się coraz większym powodzeniem - przekonują autorzy raportu pt. "Jak zarabia się w sieci".

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1451&dok=1451.28.7.2.15.2.0.1.htm

GAZETA WYBORCZA

Wirtualna Polska, czyli TP SA w podwójnym nelsonie Konflikt o Wirtualną Polskę przeradza się w klęskę TP SA. Mniejszościowi akcjonariusze WP założyli telegigantowi podwójnego nelsona i mają szansę wygrać setki milionów złotych. Ale TP SA nie składa jeszcze broni.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2687000.html

PIT przez Internet Zeznanie podatkowe za 2006 r. będzie można składać przez Internet - zapowiedział w poniedziałek w Poznaniu generalny inspektor kontroli skarbowej Stanisław Stec.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2686867.html

Trefne kliki kolejną plagą w sieci Internet jest jednym z najszybciej rosnących sektorów rynku reklamowego. Czy mogą mu zagrozić trefne kliki? Specjaliści twierdzą, że w Polsce ten problem nie istnieje.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2687027.html

Operatorzy w USA łączą się Koniec bitwy o MCI. Verizon Communications zapłaci 8,5 mld dol. za MCI, drugiego co do wielkości operatora połączeń dalekosiężnych w USA. Z walki zrezygnował po dziesięciu tygodniach inny wielki operator - Qwest.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2687157.html

Subtelne fale gamma rządzą naszą wyobraźnią Polscy uczeni dokonali odkrycia, które przybliża nas do wirtualnej rzeczywistości. Uczestniczą oni w międzynarodowym projekcie badawczym, którego celem jest zbudowanie interfejsu umożliwiającego sterowanie komputerem za pomocą myśli.

http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,34513,2687029.html

GAZETA BANKOWA

Podstawą jest życzliwość Gazeta Bankowa rozmawia z Adamem Góralem, prezesem zarządu i dyrektorem generalnym w spółce COMP Rzeszów: COMP Rzeszów zadebiutował na giełdzie, wszedł w różne powiązania kapitałowe. Czy nie obawia się pan utraty tożsamości spółki?

http://gazetabankowa.pl/dzialy_gb_3/instrumenty/teleinformatyka/0,9251,142,art.html (fragmenty artykułu)

BUSINESSWEEK POLSKA

Czy tanie komórki podbiją rynek?Wejście taniego operatora EasyMobile grozi rozpętaniem wojny cenowej.

http://www.businessweek.pl/?show=detail&art=976 (fragmenty artykułu)

POLITYKA

Jarmark świat eBay.plOd kilku dni wirtualna giełda eBay działa w Polsce. To największa w Internecie tablica ogłoszeń i globalny jarmark, na którym można kupić wszystko. Aż strach pomyśleć, że podobno eBay w ogóle by nie powstał, gdyby nie miłość Pameli Wesley do landrynek.

http://polityka.onet.pl/artykul.asp?DB=162&ITEM=1226952 (fragmenty artykułu)