Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Środowy Przegląd Prasy

Emax: sprzedaż nie tworzy zysków. Netia zapowiada, że jeśli nie kupi Dialogu, Exatela ani licencji komórkowej, wypłaci akcjonariuszom dywidendę lub odkupi od nich akcje. Plusy umów outsourcingowych dla przedstawicieli firm są oczywiste, jednak trudniej mówić o minusach. Prognozy spadku zysku Prokomu. Amerykański superkomputer najszybszy. TP SA i Tele 2 - uwolnienie połączeń lokalnych Jak dużo dzwonić i mało płacić?

Emax: sprzedaż nie tworzy zysków

Skonsolidowana strata Emaxu, giełdowej spółki IT, wzrosła w III kw. do 1,18 mln zł z 0,26 mln zł rok temu. To rozczarowanie, choćby dlatego, że analitycy BDM PKO BP spodziewali się 1,7 mln zł zysku. Kurs akcji spadał więc podczas wczorajszej sesji nawet o 6,3 proc., do 96 zł.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=317979 (dostęp płatny)

Jeśli nie inwestycje, to wypłata gotówkiWojciech Mądalski, prezes Netii, operatora telefonii stacjonarnej, jest zadowolony z wyników w III kwartale 2004 r. Netia już po raz trzeci osiągnęła marżę EBITDA powyżej 35 proc., czyli docelowy poziom planowany na 2008 r.

Prognozy spadku zysku ProkomuOpóźnienie w realizacji kontraktów informatycznych dla PZU i Poczty Polskiej spowodowało, że w trzecim kwartale skonsolidowany zysk netto Prokomu był o około 40 proc. niższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=317960

Outsourcing to nie same zaletyPrzedstawiciele firm, zajmujących się świadczeniem usług outsourcingowych, jednym tchem potrafią wymienić zalety, jakie niesie ze sobą współpraca z wyspecjalizowanym podmiotem dla usługobiorcy.

http://www.pb.pl/content.aspx?sid=puls&id=318024 (dostęp płatny)

RZECZPOSPOLITA

TP SA i Tele 2 - uwolnienie połączeń lokalnychAbonenci Telekomunikacji Polskiej SA będą mogli wykonywać połączenia miejscowe i lokalne za pośrednictwem numeru dostępowego Tele 2. Wczoraj decyzję w tej sprawie wydał prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Jest to pierwsze tego typu rozstrzygnięcie.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041110/ekonomia/index.html

Wyniki Netii lepsze od oczekiwańNetia, notowany na giełdzie operator telekomunikacyjny, nadal chce kupić od KGHM pakiet akcji Telefonii Dialog. Nie wyklucza także przejęcia innych firm z branży. Spółka w III kwartale osiągnęła wyniki lepsze od oczekiwanych przez analityków.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041110/ekonomia/index.html

Amerykański najszybszy Zbudowany w amerykańskim laboratorium superkomputer Blue Gene/L jest najszybszą maszyną na świecie. Skonstruowany przez IBM system ma być około dwukrotnie wydajniejszy, niż dotychczasowy "król" - japoński Earth Simulator.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_041110/nauka/index.html

GAZETA PRAWNA

Lepiej w przemyśle, gorzej w informatyce i reklamieZ raportu "Rynek pracy specjalistów", przygotowanego w serwisie pracuj.pl, wynika, że pracownicy branży przemysłowej najczęściej mogli liczyć na oferty pracy w trzecim kwartale br. Nastąpił za to duży spadek w sektorze informatycznym oraz w reklamie i marketingu.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1329&dok=1329.28.8.2.23.1.0.3.htm (dostęp płatny)

POLITYKA

Niezły numerReklamy zachęcają: "U nas minuta rozmowy kosztuje 15 gr, u konkurencji 35 gr". "Mistrzów klawiatury" przekonuje się do esemesowania za 6 gr. Wszystkich przebija TP SA: "Rozmawiaj za darmo". Jak z gąszcza informacji, po części tylko prawdziwych, wybrać to co najlepsze?

http://polityka.onet.pl/162,1200504,1,0,2479-2004-46,artykul.html