Środowy Przegląd Prasy

Ciąg dalszy skandalu wokół przetargu na system ochrony polskich granic. Softbank: nowy prezes, nowa strategia. Udany debiut akcji Betacomu. Bez decyzji na walnym zgromadzeniu Wirtualnej. Przed Grupą Onet zyski jeszcze w tym roku?

PULS BIZNESU

Posłowie żądają wyjaśnień

W Sejmie jest już interpelacja w sprawie niemieckiego Atlasa, który dzięki Brukseli ochroni polskie granice, choć przegrał przetarg. (s. 6)

Krzysztof Korba u steru Softbanku

Wczoraj na stanowisku prezesa spółki zasiadł Krzysztof Korba. Ma miesiąc na opracowanie nowej strategii. Obędzie się pewnie bez rewolucji. (s. 10)

Onet na plusie?

Grupa Onet nie wyklucza, że jeszcze w tym roku pochwali się zyskami. Na razie cieszy sięz pozycji portalu i rezygnuje ze sprzedaży gier. (s. 11)

Udany Betacom

Pierwsze notowanie PDA Betacomu przyniosło ponad 25 proc. wzrostu. Pozyskane 12,6 mln spółka przeznaczy na rozwój oferty i produkcję oprogramowania. (s. 11)

Dobry kwartał ComArchu

W 2003 r. ComArch poprawił wynik netto o ponad 100 proc. W tym roku takiej powtórki już nie będzie. (s. 12)

GAZETA WYBORCZA

Wirtualne nadzieje na gotówkę

Dwa walne zgromadzenia akcjonariuszy zakończyły się wczoraj niczym. Mniejszościowi proponują, by grupa TP S.A. wycofała się z bankrutującej spółki. Kolejna próba 16 marca. (s. 34)

GAZETA PRAWNA

Netia z zyskiem operacyjnym

Operator na koniec 2003 r. wypracował przychody w wysokości 704,5 mln zł - o 15 proc. więcej niż rok wcześniej. W IV kw. spółka wypracowała po raz pierwszy zysk operacyjny w wysokości 5,6 mln zł. Netia podaje, że liczba podłączonych linii sięga ponad pół miliona. (s. 10)